رئیس جمهور آمریکا پوتین را تهدید کرده است

به گزارش موج نیوز، بایدن در بیانیه ای که رویترز منتشر کرد، گفت اگر پوتین به اوکراین حمله کند، ممکن است مشمول تحریم های آمریکا شود. زیرا رهبران غربی در حال افزایش آموزش نظامی خود هستند و برنامه هایی برای محافظت از اروپا در برابر توقف گاز روسیه دارند.

بایدن در گفتگو با خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا پوتین در صورت حمله روسیه به اوکراین، تحریم های مستقیمی را علیه روسیه اعمال خواهد کرد یا خیر. او پاسخ داد: بله.

تحریم های مستقیم علیه رهبران خارجی در ایالات متحده نادر است و دیگران با نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا، بشار اسد رهبر سوریه و معمر قذافی رهبر برکنار شده لیبی روبرو هستند.

بایدن خاطرنشان کرد که ایالات متحده ممکن است به زودی حدود 8500 سرباز آمریکایی مستقر کند و افزود که تغییری در وضعیت نیروهای روسیه در مرز اوکراین ایجاد نشده است.

رئیس جمهور آمریکا خاطرنشان کرد که ایالات متحده قصد ندارد نیروهای آمریکایی را به اوکراین اعزام کند. وی گفت که می تواند در مدت زمان کوتاهی نیرو مستقر کند: ما به طور یکجانبه هیچ نیروی آمریکایی را به اوکراین غیر ناتو اعزام نخواهیم کرد.

بایدن گفت که اگر روسیه به این کشور حمله کند، این بزرگترین تهاجم پس از جنگ جهانی دوم خواهد بود و جهان را تغییر خواهد داد.

کی‌یف و غرب در ماه‌های اخیر روسیه را به بسیج نیروها در مرز با اوکراین برای آماده‌سازی برای کودتای نظامی متهم کرده‌اند، در حالی که کرملین بارها گفته است که روسیه کسی را تهدید نمی‌کند.

  راه های شهرستان میبد با هزینه ای بالغ بر 2 میلیارد و 800 میلیون تن خط کشی شد

مسکو تاکید می کند که چنین اظهاراتی بهانه ای برای غرب برای استقرار نیروهای ناتو در مناطق مرزی نزدیک به خاک روسیه است.

دیدگاهتان را بنویسید