خطیب زاده مطرح کرد؛ واکنش ایران به سخنان «توخالی» وزیر خارجه انگلیس در مورد مذاکرات

خبر عجیب

شفقنا- سخنگوی وزارت امور خارجه کشور از واکنش ایران به اظهارات وزیر خارجه انگلیس به مناسبت مذاکرات وین به ما خبر داد.

به گزارش شفقنا، سعید حاطب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات روز گذشته وزیر امور خارجه انگلیس مبنی بر اینکه ایران مسئول بن بست احتمالی مذاکرات وین است که در این صورت همه گزینه ها روی میز است، گفت: این اظهارات غیرمسئولانه و بی اساس است.» ورق دیگر این بازی خالی انگلیس و برخی کشورهای غربی است که سال ها بی عملی و همدستی در تحریم های غیرقانونی و غیرانسانی آمریکا را متهم و سرپوش می گذارند.

حاتب زاده تاکید کرد: استفاده از این گونه اظهارات بی معنی و تهدیدهای توخالی از مسئولیت حقوقی و اخلاقی کشور بر خلاف برجام کم نمی کند و البته عزم جمهوری اسلامی ایران برای رسیدن به یک کیفیت، باثبات و با ثبات را خدشه دار نمی کند. توافق معتبر. «این به نفع مردم ایران نیست.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پایان گفت: همانطور که بارها گفته شده تنها صبر راهبردی ایران شرایط را برای مذاکره در این مرحله فراهم کرده است. اما واضح است که این دریچه برای همیشه باز نخواهد ماند و لازم است طرف های مقابل به جای سرزنش مکرر خود و استفاده از ادبیات خسته کننده ای که بهتر از دیگران از بی پشتوانه بودن آن می دانند، تمام تلاش خود را به کار گیرند تا این امر ادامه یابد. شانس در میز مذاکره را از دست ندهید.

خبر قبلیبلینکن: کویت نقش کلیدی در حل و فصل مناقشات منطقه ایفا می کند

  هیأت امنیتی مصر بدون اطلاع قبلی وارد تل آویو می شود

دیدگاهتان را بنویسید