حدود هزار واحد مسکونی صددرصد تخریب شده است

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، مرتضی بهتیاری رئیس کمیته امداد در سفر به هرمزگان و بازدید از مناطق سیل زده میناب به بارش های سیل آسا در جنوب اشاره کرد و گفت: تخریب و ناآرامی است.

وی گفت: حدود 4 هزار خانه نیاز به ایزوگام دارند که از فردا آغاز می شود. تخریب کامل در شرف بازسازی است و هفته آینده کار را شروع خواهیم کرد.

وی با اشاره به تخریب اموال مردم در سیل اخیر گفت: از مظلومان.»

وی با اشاره به اینکه بین سیل زدگان پتو توزیع شده است، افزود: تجهیزات دوم نیز در هفته جاری یا اوایل هفته آینده تحویل می شود.

رئیس کمیته امداد کشور گفت: بسیاری از واحدهای مسکونی در مناطق سیل زده هرمزگان غیرقابل سکونت هستند و باید به طور کامل تخریب شوند و باید با کمک نهادهای مختلف خانه هایی برای مردم ساخته شود.

وی با بیان اینکه خانه هایی که نیاز به تعمیر داشتند با توجه به اقلیم منطقه نیاز به تعمیر سریعتر داشتند، گفت: نهادهای مختلف از جمله بسیج سازندگی و پایگاه مدینه منوره در مناطق سیل زده هرمزگان کار بزرگی انجام داده اند.

بختیاری گفت: با گزارش فرماندار، امام جمعه میناب و نماینده مجلس، قرارگاه منوره منوره با ساخت سیل بند از خسارات زیاد جلوگیری کرد.

وی گفت: در سیل اخیر مستمری اضطراری به مشتریان مناطق سیل زده هرمزگان، سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و فارس پرداخت شد.

رئیس کمیته امداد کشور با بیان اینکه برخی از مددجویان سیل زده در چادر زندگی می کنند، خاطرنشان کرد: زندگی در چادر سختی های خود را دارد، بنابراین بهتر است هر چه سریعتر خانه های آنها بازسازی و تحویل شود.

  دستیار امام حسین (ع): تعارضات انباشته در جامعه ایران را نمی توان به طور کامل از بین برد

دیدگاهتان را بنویسید