تولید 13 میلیون ماهی زیتون در آذربایجان شرقی

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، دوستت دارم وی در سمینار “آشنایی با مقررات و دستورالعمل های بیمه آب” گفت: با توجه به ماهیت فعالیت های آبزی پروری، این بخش همواره با مخاطرات طبیعی بسیاری مواجه است و از آنجایی که ثبات و امنیت تولید در این حوزه یکی از اولویت های صنعت آبزی پروری است. جهاد کشاورزی از این رو بیمه مزارع یکی از مهمترین ابزارهای مدیریت تولید و کاهش ریسک در بخش آبزی پروری و تضمین سرمایه گذاری است.

وی با بیان اینکه فعالیت تعاونی ها و اتحادیه های کشاورزی استان در برقراری این ثبات و امنیت بسیار موثر است ادامه داد: بیمه جامع آب مبتنی بر تولید تخم مرغ وارداتی و تولید ماهی سردآبی، ماهی سردآبی و … حیوانات جوان در حال حاضر در محل هستند و از طریق واحدهای واحد، لاروهای تولید شده توسط مراکز پرورش جوان به عنوان بیمه واسط در مزرعه اجرا می شود.

جعفروند با بیان اینکه هر چه تعهدات بیمه ای بیشتر باشد حق بیمه بیشتر می شود، از طرفی احتمال ریسک در یک منطقه بیشتر می شود، البته حق بیمه نیز بیشتر می شود: پوشش تمامی بیمه ها از جمله بیمه خودرو امروز. ، حداکثر نمی باشد و در صورت بروز حوادث بیمه گذاران حتی با تعهد بالا نیز غرامت کامل نخواهند داشت.

مدیر امور آبزی و شیلات جهادکشاورزی آذربایجان شرقی وی با اشاره به اقدامات توسعه ای در نظام بیمه کشاورزی گفت: پرورش دهندگان عزیز با خرید بیمه نامه های تکمیلی می توانند از پوشش سطوح مختلف ریسک با خسارت شدیدتر بهره مند شوند.

  اگر امنیت مردم در اولویت باشد، موفق خواهد شد

وی با اشاره به تولید بیش از 13 میلیون ماهی زینتی در استان و هفتمین ماهی در کشور برای تولید این ماهیان، گفت: صندوق بیمه نیازمند اقدامات گسترده تری برای پوشش سطح بیمه ماهیان زینتی است. ماهی. “

معاون بیمه کشاورزی بانک کشاورزی نیز در این سمینار گفت: قرارداد بیمه ما بین بیمه گر و بیمه گر است. در این قرارداد بیمه‌گر مبلغی را به عنوان حق بیمه دریافت می‌کند و در مقابل خطرات مندرج در قرارداد و بر مبنای پرداخت تعرفه اعلامی بخشی از خسارات وارده به بیمه‌گر متعهد می‌شود.

علی تبریزی با اشاره به اینکه 16 شرکت بیمه در استان وجود دارد، گفت: 12 ارزیاب دام و آبزیان با همکاری 16 ناظر بیمه برای ارزیابی و صدور بیمه نامه و پرداخت خسارت، نظارت های لازم را انجام می دهند.

وی ادامه داد: از آنجایی که ایران یکی از کشورهای پرخطر طبیعی است و آبزی پروری یکی از بخش های آسیب پذیر است که در تامین مواد اولیه و فروش محصولات و مراحل تولید با عوامل زیان آور مواجه است، بیمه کشاورزی نیز از تولید حمایت کرده و تضمین می کند. سرمایه گذاری غیر انتفاعی در خدمت تولیدکنندگان است.

مدرس این سمینار همچنین گفت: صندوق بیمه کشاورزی مطابق با سیاست های وزارت جهادکشاورزی و ایجاد امنیت فکری برای تولیدکنندگان و ایجاد امنیت غذایی در بخش کشاورزی با حدود 40 سال فعالیت تاریخ، به تعهدات خود عمل می کند و از تولیدکنندگان حمایت می کند و برای حمایت از کشاورزان و آبزی پروری و جبران بلایای طبیعی، موظف به پرداخت غرامت خسارات ناشی از بلایای طبیعی و حوادث قهری مانند بارش برف سنگین، طوفان، رعد و برق، رانش زمین، گرما، خشکسالی، زلزله، سیل، یخبندان و یخبندان، رعد و برق، تخریب استخر به دلیل بیماری های رایج و قرنطینه ای و بیماری های نوپدید، قطعی برق در مزرعه است.

  طرح اردوگاه اجتماعی هنوز کامل نشده است/ لزوم تدوین قوانین جدید پس از تصویب کمپ در ماده 16

فرزند برنج ادامه داد: صندوق بیمه کشاورزی به عنوان بیمه گر محصولات را طبق قانون بیمه می کند و اشخاص حقیقی و حقوقی به عنوان بیمه گر حق بیمه سالانه خود را در قبال قرارداد برای محصولات خود حداقل برای یک دوره پرورش که از ابتدای شروع می شود پرداخت می کنند. و تاریخ پایان که در بیمه نامه قید شده است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس ضوابط صندوق بیمه در صورت بروز خسارت ناشی از خطرات تحت پوشش بیمه نامه، بیمه گر موظف است حداکثر ظرف 48 ساعت مراتب را کتباً به نزدیکترین دفتر خدمات بیمه ای و یا نزدیکترین شعب بانک کشاورزی اطلاع دهد. وی خاطرنشان کرد: پس از اعلام وقوع خسارت توسط بیمه‌گر، صندوق بیمه حداکثر ظرف 24 ساعت نسبت به بازدید و بررسی علل خسارت اقدام کرده و نتیجه بررسی را به بانک اعلام می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: تاریخ انعقاد، اطلاعات بیمه‌گر و بیمه‌گذار، اطلاعات بیمه‌شده، حادثه یا ریسک تحت پوشش، شروع، پایان و مدت بیمه، حق بیمه، حداکثر تعهد بیمه‌گر، امضای بیمه‌گر، مهمترین تعهدات شرایط پوشش به استثنای بیمه نامه، مدارک لازم برای انجام تعهدات بیمه گر باید به صراحت در بیمه نامه قید شود: بیمه گر مسئولیتی در قبال تقصیر و قصور بیمه گر یا نمایندگان وی در قبال جبران خسارت نخواهد داشت. مدیریت نادرست و عدم رعایت اصول فنی برای پرداخت غرامت از جمله عدم واکسیناسیون خردسالان، اما در صورت احراز حق غرامت، بیمه‌گر موظف است ظرف مدت 30 روز از زمان ارزیابی خسارت خسارت را پرداخت کند.

رئیس جمهور نیا گفت: با توجه به لزوم ارائه خدمات غیبت، این صندوق سامانه جامع بیمه کشاورزی (سبکا cs.sabka.ir) را راه اندازی کرده است تا تمامی بیمه شدگان و کارگزاران بیمه بتوانند از خدمات این سامانه استفاده کنند.

  برگزاری مسابقه طراحی صحنه و لباس با محوریت ویژه «حفاظت مقدس»

در پایان این سمینار مدیر شیلات و صندوق بیمه در نشستی صمیمی با پرورش دهندگان ماهی، صیادان شهری، دلالان و ارزیابان در خصوص وضعیت و نقش بیمه آبزیان در تولید مستمر در این بخش به تبادل نظر پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید