تل آویو: مذاکرات برای تعیین مرزهای دریایی با لبنان از سر گرفته شده است

خبر عجیب

شفقنا- وزارت انرژی رژیم صهیونیستی از از سرگیری مذاکرات برای تعیین مرزهای دریایی با لبنان با میانجیگری آمریکا در هفته آینده خبر داد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، کارین الحرار، وزیر انرژی اسرائیل گفت که به زودی با آموس هاکستین، نماینده دولت آمریکا برای حل تنش در مرز لبنان دیدار خواهد کرد.

مذاکرات لبنان و اسرائیل از چهارم می سال گذشته متوقف شده است. در آن زمان، هر دو طرف برنامه‌های متفاوتی را برای ترسیم مرزهای دریایی طراحی کردند که به طور مؤثر مساحت منطقه مورد مناقشه را افزایش می‌داد.

اوایل ماه گذشته، وزیر انرژی رژیم اسرائیل اعلام کرد که تل آویو آماده از سرگیری تلاش ها برای حل تنش های مرزی با لبنان است و گفت تل آویو شرایط لبنان را نمی پذیرد.

انتظار می رود لبنان و رژیم اسرائیل در مورد مساحت 860 کیلومتر مربع (طبق طرحی که در سال 2011 به سازمان ملل ارائه شده است) گفتگو کنند، اما لبنان این طرح را رد کرده و تاکید می کند که صهیونیست ها 1430 کیلومتر مربع دیگر را اشغال کنند. بر فراز لبنان از دریا و باید آن را برگرداند. بخشی از میدان نفتی کاریش در این منطقه فراساحلی قرار دارد که هم اکنون توسط رژیم صهیونیستی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

این خبر را در هنر عربی ببینید

  سومین دوز واکسن کرون در بریتانیا تزریق شد

دیدگاهتان را بنویسید