تفکیک فعالیت هیئات مذهبی کشور

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در این دیدار با ارزیابی فعالیت های حجت الاسلام رحمت الله عروجی گفت: اگر یکی از این نهادها حوزه تخصصی را در دستور کار خود قرار دهد، قطعا فعالیت های فرهنگی با سرعت بیشتری توسعه پیدا می کند.

وی ابراز امیدواری کرد مدیر جدید تبلیغات اسلامی استان با سابقه درخشان بتواند فعالیت های بسیار خوبی را در زمینه های فرهنگی انجام دهد.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان ادامه داد: رهبر انقلاب اسلامی در بیانات چند روز اخیر خود بر تبیین مسائل دینی در بین مردم تأکید کردند؛ در این راستا، مردم باید به این موضوع توجه کنند. به همین دلیل است که جامعه دینی کشور اعم از روحانیون و طلاب، مداحان و… به ویژه در برنامه های مختلف باید به این موضوع بپردازند و سازمان تبلیغات اسلامی نیز باید تلاش بیشتری برای این کار داشته باشد.

وی بر لزوم تفکیک فعالیت هیئات مذهبی تاکید کرد و گفت: در حال حاضر بسیاری از نهادهای دینی کشور به همین منوال مشغول هستند در حالی که اگر هر یک حوزه تخصصی را در دستور کار خود قرار دهند قطعا فعالیت های فرهنگی با سرعت بیشتری توسعه پیدا می کند. غالب است؛ به عنوان مثال اگر سازمان تبلیغات اسلامی تنها وظیفه اعزام مبلغ و سرویس تبلیغی مسئول تعلیم و تربیت مبلغان است، قطعا کار به صورت منسجم و تخصصی تری انجام خواهد شد.

وی گفت: تربیت مبلغان متخصص و اعزام آنها به مناطق مختلف از جمله اقداماتی است که باید در راستای شفاف سازی مسائل دینی مردم اندیشیده شود تا اگر اداره ای به صورت تخصصی به کار خود ادامه دهد به خوبی پیش خواهد رفت. .

  پاکستان به محدودیت های نماز جمعه در هند واکنش نشان داد

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی پس از این دیدار گفت: تلاش خواهیم کرد آنچه را که مقام معظم رهبری در زمینه مسائل فرهنگی و دینی مورد اقبال قرار داده اند، به ویژه در استان ها که نگاه ویژه ای به ترویج و گسترش فعالیت های فرهنگی دارند، ادامه دهیم. «فقیه در ولایت انجام می شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمد کومی افزود: در حوزه تربیت روحانیت، تربیت تخصصی تبلیغی و تربیت انسجام برنامه های زیادی داریم که با حمایت دولت و نهادهای مردمی آن را انجام و گسترش خواهیم داد.

به گزارش موج، در این جلسه از زحمات 6 ساله حجت الاسلام اروجی قدردانی شد و حجت الاسلام مهدی فوکی به عنوان مدیرکل جدید تبلیغات اسلامی استان اصفهان معرفی شد.

تبلیغات در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید