تحقق 70 درصدی پرداخت الکترونیک

به گزارش خبرگزاری موج قم، مسعود طبیبی در جلسه شورای سازمان اتوبوسرانی شهرداری کوم در اتاق جلسات معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گفت: مدیریت صحیح ناوگان اتوبوسرانی شهری، مراقبت و بهره برداری از وسایل نقلیه مسافربری، افزایش حضور مردمی وسایل نقلیه مسافربری، توسعه و تکمیل خطوط و تامین نیازهای عمومی سازمان اتوبوسرانی شهرداری کوم.
وی با اشاره به رسالت مدیریت صحیح اتوبوس های شهری گفت: در این راستا رضایت مسافران، رضایت راننده، رضایت سازمان، رضایت شهرداری و … باید مورد توجه قرار گیرد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کوم تصریح کرد: در زمینه رضایتمندی مسافران از این ناوگان باید مواردی چون نظافت و حسن رفتار، نظم زمان و مکان و حضور به موقع ایستگاه ها مورد توجه قرار گیرد.
به گفته وی، با توجه به رضایتمندی رانندگان این ناوگان، حقوق مناسب و عادلانه، پرداخت به موقع حقوق و ارائه تسهیلات و خدمات مناسب مورد توجه سازمان قرار گیرد.
طبیبی یادآور شد: در رابطه با موضوع رضایت سازمان از فعالیت ناوگان عمومی، کسب درآمدهای مورد انتظار از خطوط، نگهداری مناسب اتوبوس ها، حداکثر استفاده از ظرفیت مسافری تامین شده ضروری است.
وی با تاکید بر اینکه روزانه حدود 30 هزار کیلومتر را ناوگان اتوبوسرانی کوم طی می کند، گفت: خوشبختانه در هفته های اخیر علیرغم مشکلات تاج و جابجایی مسافران از مرز 50 هزار نفر گذشت.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کوم با اشاره به تحقق 70 درصدی پرداخت های الکترونیکی، افزود: در طول شبانه روز به طور میانگین با هر اتوبوس 537 مسافر جابه جا می شود؛ در حالی که 537 مسافر در طول شبانه روز با هر اتوبوس جابه جا می شوند. در حالی که ظرفیت واقعی هر اتوبوس یک هزار مسافر را جابجا می کند.
وی با اشاره به لزوم توسعه و تکمیل تسهیلات مربوطه برای افزایش استفاده عمومی از اتوبوس های شهری، گفت: بررسی ایستگاه های اتوبوس با بانک ها و بیمه ها برای افزایش جذابیت ایستگاه ها، تکمیل روش های پرداخت الکترونیکی در قالب SLA و بهره برداری. خطوط اتوبوسرانی، شست و شوی سریعتر با کمک سامانه Bus Wash، ایجاد پایانه های حمل و نقل ترکیبی با خطوط برون شهری در قالب راه اندازی پایانه پردیسان و پارک مسافران شمال و ایجاد سامانه اطلاعات صوتی در داخل اتوبوس ها برای به طور مرتب نابینایان در این زمینه مورد توجه قرار می گیرند.
طبیبی با بیان اینکه افزایش ناوگان عمومی متناسب با نیازهای جدید شهرداری کوم است، گفت: استفاده از اسناد مشارکت، توزیع بهینه ناوگان در خطوط متناسب با تقاضای هر خط و پوشش زمانی بیشتر در برخی خطوط در خط نیروی دریایی عمومی.پدرخوانده کار خواهد کرد.
وی با اشاره به رویکرد جدید ناوگان عمومی قم گفت: تغییر رویکرد از توسعه ناوگان ساده به توسعه خدماتی و استفاده بهینه از سامانه های هوشمند در بهره برداری از ناوگان موجود مورد توجه شهرداری کوم است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کوم افزود: برای بازسازی ناوگان فرسوده با موافقت شهردار کوم با بخش خصوصی قرارداد و با چند تعمیرگاه معتبر قرارداد منعقد می شود. در کوم

  سخنگو: در گام دوم انقلاب اسلامی باید فضا برای جوانان نخبه باز شود

دیدگاهتان را بنویسید