ایالات متحده از کی یف می خواهد تا علیه مسکو تحریک شود

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه نیز به دوما گفت که واشنگتن و متحدانش تلاش های خود را برای کنترل روسیه مضاعف کرده اند.

وی افزود: کافی است به این واقعیت نگاه کنیم که مانورهای نظامی تحریک آمیز بیشتری در نزدیکی مرزهای ما در حال انجام است تا دولت کی یف را وارد مدار ناتو کرده و تسلیحات مرگبار در اختیار آن قرار دهد و آن را به سمت تحریکات مستقیم علیه فدراسیون روسیه هدایت کند. “دادن.

وزیر امور خارجه روسیه گفت: پس از دریافت پاسخ کتبی آمریکایی ها به همراه سایر وزارتخانه ها، پیشنهادهایی از سوی رئیس جمهور برای تدابیر امنیتی بیشتر ارائه خواهد شد.

لاوروف گفت کشورش تلاش های غرب برای توقف اجرای توافقنامه صلح با اوکراین را تحمل نخواهد کرد.

وی افزود: تلاش برای واگذاری مسئولیت به دلیل عدم پیشرفت را سرکوب می کنیم. [در اجرای توافق‌های مینسک] به ویژه، برای اینکه ما را به یک طرف درگیری تبدیل کند، روسیه به این کار ادامه خواهد داد، همانطور که غرب اخیراً تلاش کرده است. ما دائماً از ایالات متحده، فرانسه، آلمان و دیگر شرکای غربی که بر رژیم کی‌یف نفوذ دارند می‌خواهیم اوکراین را وادار به پایبندی به توافقات مینسک کنند.

وی گفت: روسیه در تلاش است تا وابستگی خود به دلار را کاهش دهد و ذخایر ارزی خود را در برابر پول آمریکا به شدت کاهش دهد.

لاوروف به قانونگذاران روسی گفت: «ما به شدت ذخایر ارزی خود را به دلار کاهش می دهیم.

وزیر امور خارجه روسیه در جلسه عمومی دوما گفت: ما اجازه نخواهیم داد ابتکار مسکو برای عدم گسترش ناتو به شرق بی پاسخ بماند یا در حاشیه بماند. اجازه نمی دهیم پیشنهادات ما وارد بحث های بی پایان شود و چنین خط و مسیری مشخص است. ما ابتکار عمل خود را بیهوده نخواهیم گذاشت.

  اسرائیل: توانایی پهپادهای حزب الله افزایش یافته است

لاوروف افزود: در صورت عدم پاسخ سازنده و ادامه روند تهاجمی غرب همانطور که رئیس جمهور ما بارها اعلام کرده است، مسکو اقدامات تلافی جویانه لازم را انجام خواهد داد.

وی همچنین گفت که روسیه امیدوار است در این هفته پاسخی از سوی ایالات متحده و ناتو در مورد تضمین های امنیتی دریافت کند.

وی گفت: «همه باید این واقعیت را در نظر بگیرند که امنیت روسیه و شهروندان آن یک اولویت بدون قید و شرط است و می توان آن را در هر شرایطی به طور قابل اعتماد تضمین کرد.

لاوروف افزود: وزیر خارجه آمریکا در نشست ژنو قول داده بود که به پیشنهادات امنیتی فدراسیون روسیه پاسخ دهد و البته می دانست که مسکو به دنبال مذاکرات بی پایان و بی نتیجه نیست.

در همین حال، وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه ای هشدار داد که توسعه و وضعیت نظامی در شرق اروپا به نقطه خطرناکی رسیده است.

لاوروف گفت: غرب و غرب فقط به منافع خود علاقه دارند نه منافع سایر کشورها. آنها اصلاً به منافع مشروع کشورهای دیگر علاقه ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید