اگر با تمام وجود در زمین حاضر باشیم می توانیم مسابقه را به نفع خودمان تمام کنیم

به گزارش موج نیوز، دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در نشست خبری پیش از دیدار چهارشنبه شب تیمش مقابل عراق گفت: قطعا شرایط ایده آلی نیست، اما اگر بازیکنانم تمام تلاش خود را انجام دهند، می توانیم. ما بازی را با موفقیت به پایان رساندیم.”

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: همانطور که می دانید بازی فردا بسیار مهم است زیرا می توانیم صعود خود را ثبت کنیم. من بازی های عراق در جام ملت های عرب را تماشا کردم. می دانم که آنها تیمی جوان و سالم هستند. شرایط ایده آل نیست. به دلیل ویروس کرون 4 بازیکن نداریم. مهدی طارمی هنوز به جمع ما نیامده است. با این حال بازیکنان ما آماده هستند. تیمی که داریم به اندازه کافی خوب است. اگر با تمام وجود روی زمین باشیم می توانیم به نتیجه خوبی برسیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال درباره غیبت چند بازیکنش در این دیدار، تغییر تیم ملی در بازی فردا و همچنین برنامه اش برای استفاده از بازیکنان جوان در صورت صعود به جام جهانی گفت: من نگرانی اصلی بازی فردا است.” بعد از این بازی به بازی های دیگر فکر می کنیم و اینکه چگونه می توانیم جلو برویم. قطعا تغییراتی در تیم خواهیم داشت. هر بازیکنی که بازی می کند ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد. به همین دلیل ممکن است با ترکیب همیشگی حاضر نشویم، اما مطمئنم همه بازیکنان با تمام وجود بازی می کنند و می توانیم با دست پر زمین را ترک کنیم.

او از دعوت کنعانی ها با وجود خاستگاه متفاوت و برخوردهای متفاوت با مهدی طارمی در اردوی قبلی می گوید و اینکه کنعانی ها به اردو دعوت شدند چه اتفاقی افتاد؟ گفت: باید بگویم که اصول اخلاقی برای راز من و خودم خیلی مهم است. اگر یک چیز در اولویت است، مسائل اخلاقی است. ما باید مراقب باشیم چون نماینده کشورمان هستیم. من با این رفتار موافق نیستم و ممکن است این رفتار مورد تکریم این بازیکن قرار نگیرد اما تاکنون مدرک موثقی به دست ما نرسیده و پرونده در کمیته اخلاق باز شد. من نمی خواهم کسی را به خاطر صحبت از فضای مجازی و اینستاگرام و انتقام زودهنگام مجازات یا قضاوت کنم. این موقعیت فرصتی بود تا مسئولیت خود را در قبال دولت و مردم بدانیم و مراقب رفتار خود باشیم و این درسی است برای دیگران که مراقب باشند این اتفاق نیفتد.

  قیمت طلا صبح امروز 10 بهمن 93/ قیمت طلای دست دوم اعلام شد

سرمربی تیم ملی درباره مخالفت زنیت با ورود تست به اردوی تیم ملی و همچنین احتمال اضافه شدن تست و حاجسفی به تیم ملی برای بازی با امارات گفت: این باشگاه نمی تواند این کار را انجام دهد. بازی ما در روز فیفا است و باشگاه هیچ حقی ندارد. باید به قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا برای بازیکنانی که تست آنها مثبت بود و حالا منفی بود، توجه کنیم. بازیکنانی که نام بردید در دسترس ما نیستند. باید ببینیم می توانیم در بازی بعدی از آن استفاده کنیم یا خیر.

اسکوچیچ در مورد شناخت خود از سرمربی فعلی عراق که پیش از این در دینامو زاگرب بازی می کرد و مدتی نیز در کرواسی مربی بود، گفت: “هر مربی چیزهای جدیدی برای تیم به ارمغان می آورد.” او همچنین تیمش را جوان کرد. زمانی که او برای دینامو بازی می کرد، من در ریهکا بودم و سابقه رویارویی با او را دارم. تیم ما آماده است و می دانیم که از بازی فردا چه می خواهیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ذخیره ها در تیمش کیفیتی برابر با غایبان خواهند داشت و آیا شاهد شگفتی در تیم ملی خواهیم بود؟ او گفت: “فکر نمی کنم اتفاق غیرمنتظره ای رخ دهد.” هنوز یک شب تا بازی مانده ایم و تا رسیدن به فینال شب طولانی خواهد بود. واضح است که تغییر سردار آزمون سخت است. با این تفاسیر تیمی که در زمین حاضر می شود با تمام انرژی در زمین خواهد بود و کیفیت لازم را خواهیم داشت.

سرمربی تیم ملی فوتبال در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون فوتبال بهتر از این نمی توانست برای حضور بازیکنان در تیم ملی برنامه ریزی کند تا بازیکنانی مانند مهدی طارمی در ترکیه به خاطر هوا گرفتار نشوند؟ وی گفت: مشکلی که شما از آن صحبت می کنید تعهد فدراسیون به برنامه ریزی است و می دانم که آنها تمام تلاش خود را کرده اند. طارمی مهره کلیدی ماست. من در پیش بینی آب و هوا تخصص ندارم و در کنفرانس خبری نیستم.

  دو افسر پلیس آلمان به ضرب گلوله کشته شدند

بیشتر بخوانید:

پخش زنده بازی فوتبال ایران و عراق از شبکه سه سیما

بازی فوتبال ایران و عراق/ پیروزی مقابل عراق برابر است با جشن صعود به جام جهانی

ترکیب احتمالی تیم ملی فوتبال ایران مقابل عراق مشخص شد

محمدرضا احمدی گزارشگر بازی فوتبال ایران و عراق شد

دیدگاهتان را بنویسید