امضای تفاهم نامه آموزشی ترویجی بین نظام مهندسی کشاورزی، صنعت و محیط زیست

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدرضا خلف باقی رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان یزد افزود: امروز شاخص توسعه کشور بررسی میزان نوآوری و خلاقیت دانشجویان در کشورهاست که منابع شما برای ایجاد شغل و اشتغال بهینه است. کاهش فاصله طبقاتی دهک های جامعه.

وی گفت: خیرین نیز باید در این امر کمک کنند و در فرهنگ سازی، تربیت و ایجاد نیروهای متخصص پیش قدم شوند.

خلف باغی به پیگیری نظام مهندسی به منظور استخدام محیط بانان خبره اشاره کرد و افزود: تاکنون با اقدامات انجام شده نزدیک به 50 کارشناس محیط زیست در این صنعت معرفی و استخدام شده اند که با استفاده از تخصص های زیست محیطی به میزان قابل توجهی از آلودگی ها جلوگیری می کنند. «صنایع این صنایع کوچک شده و حتی به عنوان صنایع سبز به حساب می آیند.

در این نشست علیرضا شریفی مشاور محیط زیست سازمان نظام مهندسی ضمن تاکید بر اینکه صنایع باید بتوانند سیستم های خود را بهینه و به روز کنند و همچنین نصب سیستم های جدید فیلتر هوا، تصفیه خانه های فاضلاب و مسائل زیست محیطی را داشته باشند، افزود: تنها با استخدام نیروهای متخصص امکان پذیر است زیرا این نیروها با دستورالعمل های سازمان حفاظت محیط زیست آشنا بوده و آموزش های لازم را دیده اند و می توانند به صورت هدفمند پروژه های کاهش آلودگی محیط زیست در صنایع را اجرا کنند.

وی حضور ضعیف شرکت های ارائه دهنده خدمات تخصصی زیست محیطی که در زمینه بهره برداری از تصفیه خانه های فاضلاب، فاضلاب و صنعتی مانند شرکت های فیلتراسیون، فیلتر معکوس، الکترواستاتیک و مانند آن در یزد فعالیت می کنند را از مشکلات این صنعت برشمرد و گفت: نیازمند تلاش بیشتر است. توسط مسئولان و بخش خصوصی برای کار و ارائه خدمات بهتر و سریعتر به صنعت.

  مقامات بغداد و آنکارا از کشور امیکرون می خواهند که وارد عراق و ترکیه نشود

در پایان این نشست با حضور خبرنگاران، تفاهم نامه آموزشی در سه ماده به امضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی، اداره محیط زیست شهرستان میبد و شرکت کاشی و سرامیک ستاره میبد در خصوص انتقال تجربه و دانش فنی به کارآموزان و فارغ التحصیلان.

دیدگاهتان را بنویسید