السیسی: ما از اقدامات امارات علیه هرگونه اقدام “تروریستی” حمایت می کنیم

خبر عجیب

شفقنا- رئیس جمهور مصر در سفر به ابوظبی بر حمایت خود از اقدامات امارات علیه هرگونه اقدام تروریستی علیه آنها تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از الشرق ال مصر، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری مصر امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر در سفر به امارات با محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی دیدار کرده است. خبرگزاری اوسط مصر از هرگونه ابتکار امارات برای مقابله با اقدامات تروریستی علیه این کشور حمایت می کند.

به گفته سخنگوی ریاست جمهوری مصر، السیسی با دولت مصر و مردم طرف برادر امارات در مورد حادثه تروریستی اخیر که منجر به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن چندین نفر شد، ابراز همبستگی کرد.

السیسی همچنین در این دیدار تاکید کرد: مصر هرگونه اقدام تروریستی نیروهای حوثی با هدف امنیت، ثبات و صلح امارات و مردم آن را محکوم می کند و حمایت خود را از تمامی اقدامات امارات برای مقابله با هرگونه حمله تروریستی علیه وی اعلام می کند. . می گیرد، اعلام می کند.

السیسی تاکید کرد که اصول مصر در مواجهه با بحران های منطقه ای مبتنی بر عدم مداخله، مبارزه با خشونت و گروه های افراطی و تروریستی و حفظ نهادهای ملی این کشور به منظور ایجاد ثبات در کشورها است. همبستگی اعراب یکی از قوی‌ترین راه‌های مؤثر برای مقابله با تهدیدات خارجی از جانب عربی است.

رئیس جمهور مصر تاکید کرد: امنیت کشورهای خلیج فارس همراه با امنیت ملی مصر است و با تهدیدات علیه این کشورها مقابله خواهیم کرد.

وارثان تاج و تخت ابوظبی و السیسی همچنین روابط مستحکم و همه جانبه برادرانه، همکاری و تلاش مشترک دو کشور و مسیرهای توسعه در همه زمینه ها را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

  معاونت منابع انسانی و پشتیبانی سمینارها معرفی شد

دو مقام همچنین بر ادامه تلاش های خود برای مبارزه با مداخله منطقه ای و تلاش برای ایجاد اختلاف بین کشورها تاکید کردند.

ولیعهد ابوظبی و سیسی تحولات منطقه و جهان و تحولات اخیر و چالش های منطقه عربی و بحران های موجود در مسیر ثبات را بررسی کردند و بر همکاری مشترک اعراب برای ثبات، صلح و توسعه تاکید کردند.

بن زاید از موضع مصر در مقابل حملات انصارالله به مواضع و تأسیسات حساس امارات قدردانی کرد و گفت: این مواضع بیانگر اصول مصر در حمایت از منطقه است.

وی خاطرنشان کرد: منطقه شاهد توسعه و چالش های شتابان در منطقه است که برای حفظ امنیت و ثبات خود نیازمند همکاری ها و رایزنی های بیشتر است.

دیدگاهتان را بنویسید