اقدامات جدید دولت برای نوسازی ناوگان عمومی کشور

به گزارش خبرگزاری موج قم، محمدصادق زمانی در جلسه شورای سازمان اتوبوسرانی شهرداری کوم در اتاق جلسات معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری با اشاره به اقدامات جدید دولت در خصوص نوسازی ناوگان عمومی کشور گفت:
وی با بیان اینکه شهرداری کوم در تلاش برای خرید 50 اتوبوس جدید با استفاده از 100 میلیارد اوراق مشارکت برای مشارکت است، گفت: 157 اتوبوس با عمر کمتر از دو در کوم فعال هستند و کوم بهترین زندگی ناوگان عمومی را در بین کلانشهرهای کشور دارد. سپس.
رئیس سازمان اتوبوسرانی شهرداری کوم ادامه داد: میانگین هزینه نگهداری ماهانه هر اتوبوس بین شهری در کشور 37.5 میلیون تن و در کوم 27.5 میلیون تن است که نشان می دهد ناوگان کوم عمر کوتاه تری نسبت به سایر شهرها دارد.
وی در خصوص بحث سرمایه گذاری در ناوگان عمومی خودرو نیز گفت: علاوه بر این تعمیر اتوبوس های فرسوده نیز باید جدی گرفته شود که هم اکنون 27 دستگاه غیرفعال تعمیر شده آماده اضافه شدن به ناوگان عمومی در کوم است.
زمانی با بیان اینکه برای افزایش سهم سفر در ناوگان عمومی باید تمامی گلوگاه ها و مسیرهای شهری پوشش داده شود، اذعان داشت: سال آینده 160 دستگاه اتوبوس در خطوط اتوبوسرانی کوم و 30 دستگاه اتوبوس نیز در پارکینگ محل دفن زباله آماده خواهند شد.
وی به بودجه پیشنهادی ناوگان عمومی کوم در سال 1401 توجه کرد و گفت: 106 میلیارد تن از بودجه این سازمان برای سال آینده برنامه ریزی شده است.

  تقویت روابط بین المللی یزد با شهرهای دوقلو و سازمان های بین المللی

دیدگاهتان را بنویسید