افزایش شیوع امیکرون در مازندران

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، دکتر مصطفی جاویانیان با اشاره به افزایش تعداد بیماران سرپایی استان در هفته گذشته گفت: پیش بینی می شود از پایان هفته جاری و هفته های آتی تعداد بستری ها افزایش یابد.

وی ادامه داد: با توجه به افزایش شهرهای زرد در استان، بر اساس آخرین اطلاعات رنگ آمیزی تاج در نرم افزار ماسک وزارت بهداشت، توصیه می شود؛ به یاد داشته باشید که وقتی زمان تزریق نوبت سوم فرا می رسد، به همه افراد بالای 18 سال تزریق کنید.

معاون بهداشتی دانشگاه بابل گفت: ستاد مبارزه با کرونا احتمالا هفته آینده تصمیمات جدیدی برای بازگشایی مدارس، دانشگاه ها و سالن های ورزشی خواهد گرفت.

وی گفت: افرادی که حتی کوچکترین علائم سرماخوردگی و حتی گلودرد را دارند فکر نمی کنند فقط یک بار سرما خورده اند و در جمع حاضر می شوند زیرا علائم این بیماری مانند سرماخوردگی است که شامل تب، عطسه، گلودرد می شود. آبریزش بینی و درد مفاصل.»

جوانان گفتند: برای بعضی ها ویروس کرونا ممکن است گلودرد باشد، اما برای افراد در معرض خطر می تواند یک بیماری کشنده باشد.

وی تاکید کرد: افرادی که دوز دوم را بیش از 3 ماه گذرانده اند در اسرع وقت برای تزریق دوز سوم اقداماتی را انجام دهید که در تسکین علائم بیماری موثر باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: امیکرون این یک جهش یافته از ویروس کرونا است که شیوع بالاتری نسبت به سویه قبلی، دلتا دارد.

  پایان رحمت؛ سرقت توسط افراد مسن

دیدگاهتان را بنویسید