استاد دانشگاه دمشق: حفظ رشد علمی و معرفتی دلیل مقاومت ایران در برابر فشار بیگانگان است

خبر عجیب

شفقنا- استاد برجسته دانشگاه دمشق گفت: اگر مقاومت علمی و معرفتی ایران نبود، این کشور نمی توانست فشاری را که تحمل کرده است، تحمل کند.

به گزارش شفقنا، عبدالنبی عاطف که در نشست مجازی «جریان ها و چالش های ادبیات تطبیقی ​​در سوریه و سایر کشورهای عربی» سخنرانی می کرد، افزود: معتقدم دلیل مقاومت ایران در این سال ها در برابر فشارهای خارجی، حمایت علمی بوده است. و توسعه معرفتی در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی.

وی گفت: اگر مقاومت علمی و معرفتی ایران در برابر فشار سال های اخیر نبود، قطعاً از این همه فشار جان سالم به در نمی برد.

عاطف گفت: ما در حوزه ادبیات ملی به روز نیستیم و از تجربه سایر کشورها و ملت ها در حوزه ادبیات تطبیقی ​​آگاهی کافی نداریم. این نقطه ضعفی است که باید برطرف شود.» هر چه بیشتر از علم و دانش بهره ببرم، سهم ما از زندگی در دنیای امروز بیشتر می شود.

استاد دانشگاه دمشق با بیان اینکه باید باور داشته باشیم که توسعه علم و دانش ضامن توسعه زندگی و گستره آن است، خاطرنشان کرد: بدون علم و دانش از گستره زندگی بهره ای نخواهیم برد. نجات ما فقط در گرو علم و دانش است و بدون آنها هیچ پیشرفتی حاصل نخواهد شد.

گفتنی است این نشست امروز (چهارشنبه) به همت کارگروه پژوهشی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی ایران و با حضور اساتید و دانشگاهیان برگزار شد.

  طحان نظیف اعلام کرد: موافقت هیات امنا با لایحه نحوه کمک به افراد در سازمان فنی و حرفه ای

دیدگاهتان را بنویسید