آشنایی با روش های مدیریت سرمایه در بازارهای مالی

به گزارش موج نیوز، تحلیل تکنیکال به تنهایی برای ورود به بازار سرمایه کافی نیست. همانطور که می دانید مهم ترین چیز این است که بتوانید از دارایی های خود درآمد کسب کنید. اگر دانش کافی در این زمینه نداشته باشید، تمام سرمایه خود را از دست خواهید داد.

برای کسب سود خوب در بازار، باید از 3 مورد زیر در معاملات خود استفاده کنید:

  • مدیریت سرمایه
  • تحلیل بازار
  • روانشناسی بازار

دانستن هر یک از آنها برای کسانی که می خواهند وارد این حرفه شوند ضروری است.

در زیر ایده بهتری در مورد گزینه مدیریت سرمایه خواهید داشت.

اهمیت مدیریت سرمایه چیست؟

اکثر مردم فکر می کنند که تحلیل تکنیکال برای کسب سود از بازار کافی است، اما اگر نتوانیم سرمایه خود را مدیریت کنیم و ندانیم چه مقدار از سرمایه خود را در معامله سرمایه گذاری کنیم، اشتباه بزرگی مرتکب شده ایم.

هدف اصلی در مدیریت سرمایه کاهش زیان و افزایش سود است، یعنی اینکه بتوانیم در معاملات اشتباه ضرر کمتری داشته باشیم و در معاملات درست سودهای کلان به دست آوریم.

با مدیریت صحیح سرمایه خود می توانیم سود خوبی داشته باشیم. به یاد داشته باشید که اولویت اول صرفه جویی در سرمایه است! برای درک بهتر مبحث مدیریت سرمایه می توانید صفحه آموزش بازارهای مالی برای معامله را مشاهده کنید.

انواع روش های مدیریت سرمایه

برای مدیریت صحیح سرمایه باید قوانینی را رعایت کرد. در زیر به آنها اشاره می کنیم.

  • ضررهای خود را محدود کنید
  • حجم معاملات معقول و استاندارد را انتخاب کنید
  • به یاد داشته باشید که نسبت سود / زیان را رعایت کنید
  • زمانی که حجم معاملات ضرر دارد، به حجم معاملات اضافه نکنید
  • قبل از شروع معامله، حد ضرر را تعیین کنید
  • ضررهای مجاز روزانه، هفتگی و ماهانه را برای خودمان تعیین می کنیم
  روابط عمومی اردوگاه کادز اعلام کرد; تعدادی از شرور مسلح در کورین کشته شدند

حال با توجه به نکات فوق نیازمند طراحی یک سیستم مدیریت سرمایه خوب هستیم. داشتن سیستم مدیریت سرمایه برای یک معامله گر موفق ضروری است.

مدیریت سرمایه 1

عناصری که نام بردیم کوتاه و تیتر بود. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد بازارهای مالی کسب کنید و همیشه با جدیدترین متدهای دنیای تجارت به روز باشید، پیشنهاد می کنیم از این وب سایت آموزشی و خبری استفاده کنید.

در زیر یک سری نکات برای طراحی این سیستم را بیان خواهیم کرد.

آموزش کامل مدیریت سرمایه

برای طراحی سیستم مدیریت سرمایه باید معیارها و نکاتی را که در زیر به آن اشاره می کنیم در نظر بگیریم.

استراتژی معاملاتی

وقتی معامله ای را باز می کنیم، باید بدانیم چرا و به چه دلیل می خواهیم وارد معامله شویم. در واقع، ما برای رسیدن به یک معامله به یک استراتژی نیاز داریم.

استراتژی برای تعیین حد ضرر اولیه

قبل از باز کردن معامله، باید بدانیم که اگر بازار برخلاف میل ما حرکت کند و ما ضرر کنیم، چقدر می توانیم تحمل کنیم. یک بار که معامله ای انجام می دهیم، اگر بخواهیم به آن فکر کنیم، مثل رانندگی با ماشین بدون ترمز است! قبل از ورود به هر معامله ای، باید حد خود را به گونه ای تنظیم کنید که در طول معامله رفتار احساسی نداشته باشید. حد ضرر یکی از مهمترین اصول تجارت است.

حجم معامله را مشخص کنید

انتخاب حجم معاملات باید بر اساس کل سرمایه ما باشد. فراموش نکنیم که پس انداز سرمایه مهمتر از کسب سود است.

بسیاری از معامله گران معتقدند که حداکثر ریسک برای هر معامله نباید از 3 درصد کل سرمایه تجاوز کند. به این ترتیب حتی اگر 10 معامله اشتباه انجام شود باز هم 80 درصد سرمایه ما حفظ می شود. اگر شما یک معامله گر مبتدی هستید، پیشنهاد می کنم از این روش استفاده کنید!

  لهستان با پیشنهاد آمریکا برای تحویل این جنگنده به اوکراین موافق نیست

حداکثر ضرر را در زمان تعیین کنید

همچنین باید مدت زمانی را برای میزان خسارت مشخص شده مشخص کنیم. یعنی اگر در بازه زمانی مشخصی به میزان زیان از پیش تعیین شده برسیم، وارد معامله نمی شویم و از بازار دور نمی شویم. با این کار می توانیم ذهن خود را آرام کرده و کنترل بهتری بر احساسات خود داشته باشیم. بنابراین برای از دست دادن خود محدودیت زمانی تعیین کنید تا دچار فرسایش نشوید.

شما می توانید بر اساس روش ریسک پذیری خود، زیان های زمانی را به بازه زمانی معاملات خود اضافه کنید.

معاملات را به دو یا چند قسمت تقسیم کنید

برای افزایش سود خود در بازار، استراتژی تجارت در بسیاری از بخش ها گزینه خوبی است. برای انجام این کار، بخشی از حجم معاملات خود را با سود نسبتاً کم می بندیم و بقیه را برای اهداف و مقاصد بالاتر یا بلندمدت باز نگه می داریم.

استراتژی خروجی و حاشیه سود

درست مانند حد ضرر، حد سود باید قبل از باز کردن معامله مشخص باشد. وقتی می خواهی از خانه بیرون بروی، اگر مقصدی نداشته باشی در خیابان ها پرسه می زنی!

نسبت سود به زیان

برای بدست آوردن این نسبت، حاشیه سود را بر حد ضرر تقسیم می کنیم. هر چه عدد به دست آمده از 1 بیشتر باشد، معامله بهتر و سودآوری بالاتری خواهد داشت. نسبت زیر 1 به این معنی است که ریسک معامله زیاد است و باید از انجام این معامله اجتناب کنیم.

استراتژی تغییر ضرر

هر چقدر هم که برای داشتن یک استراتژی ورودی خوب تلاش کنیم، تا زمانی که معاملات به درستی بسته نشده و سودی به دست نیاوریم، نمی توانیم بگوییم که استراتژی ما موفق است! هنگامی که معامله باز است، ما باید یک استراتژی برای انتقال ضرر داشته باشیم.

  طی 24 ساعت آینده در برخی نقاط کشور بارش گرد و خاک رخ می دهد

تمامی موارد فوق در کنار روانشناسی معامله گری بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان می آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق صفحه مقالات آموزشی بازارهای مالی اطلاعات خود را افزایش دهید.

سیستم مدیریت سرمایه خود را بسازید

ما می توانیم یک سیستم مدیریت سرمایه برای خودمان طراحی کنیم. هرکس با توجه به روحیه خود بهترین سیستم را برای خود طراحی و بنویسد.

به یاد داشته باشید که یادداشت برداری در این زمینه بسیار موثر است و از سردرگمی ما جلوگیری می کند.

وقتی قوانین خود را دنبال می کنیم و به طور منظم از آنها پیروی می کنیم، مسیر پیش رو هموارتر می شود.

با نوشتن سیستم طراحی شده می توانیم راه را بهتر ببینیم و کنترل بهتری بر معاملات خود در شرایط مختلف بازار داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید