کیهان نوشت: «تکی زاده جدید» در زمان وین و واشنگتن؟!

خبر عجیب
روزنامه کیهان

شفقنا- روزنامه کیهان در یادداشت روزانه خود با عنوان «تقیزه های جدید» در وین و واشنگتن؟! نوشته دکتر محمد حسین محترم به شرح زیر:

1- اول: ماجرای غرب زدگی و نفوذ آمریکا در کشور داستانی غم انگیز و آموزنده است. گروهی میهن پرست با شعار «باید غربی شویم» همواره با تخریب روابط کشور با سایر کشورها و تحریف واقعیت ها و تحقیر ملت در بستر فضای رسانه ای و زیباسازی آمریکا به دنبال منزوی ساختن ایران هستند. به دستور رهبر معظم انقلاب: «متاسفانه برخی در غرب به زیباسازی، روتوش و توجیه می‌پردازند و اجازه نمی‌دهند افکار عمومی متوجه شود که در این دولت‌های به ظاهر صالح چقدر شر و بدی وجود دارد». مطبوعات و رسانه ها از جمله آنها هستند. مثل تقی زاده. «امروز هم افراد متقی جدید درباره این حرفه ها صحبت می کنند.
2. همزمان با اجرای یادداشت تفاهم راهبردی 25 ساله ایران و چین و امضای توافقنامه راهبردی 20 ساله ایران و روسیه برای تحت الشعاع قرار دادن رئیس جمهور در مسکو و وزیر امور خارجه در پکن و احیای روسیه و سابق. چینی های چینی اندیش مردم ایران بدون هیچ اشاره ای به تاریخچه خیانت و کینه توزی و سوء استفاده از غرب و آمریکا. در این فضا که ابتدا مورد مظنون اندیشکده آمریکایی شورای آتلانتیک است، مدعی می شوند که «روابط تهران با مسکو و پکن، استقلال ایران را تضعیف و نقض می کند»! و در وین پیشنهاد کردند که “ایران تحت فشار روسیه و چین از مواضع خود عقب نشینی می کند و روسیه در مورد ایران تصمیم می گیرد”!؟
3. نکته خنده‌داری که خیلی زود نیت آنها را آشکار کرد این است که در روزنامه‌ها با نقل قول از یک کشاورز سیاسی در یکی از دورافتاده‌ترین روستاهای کشور این شبهه تحقیرآمیز را مطرح می‌کنند!
4. به طور کلی روسیه مدرن و روسیه تزاری و گذشته چین با چین در حال تبدیل شدن به ابرقدرت های اقتصادی جهان هستند و ایران قدرتمند اسلامی با ایران قاجار کاملاً متفاوت است و گروه اصلاح طلب برخلاف ادعای خود نمی توانند تغییرات ژئوپلیتیکی را در “پسا” درک کنند. دوران آمریکا”. ایرانی‌ها، روس‌ها و چینی‌ها روابط امروز را فقط بر اساس دیروز تنظیم نمی‌کنند.
5. نکته مهم این است که مجری شبکه روسی ضمن در دست داشتن نامه امام خمینی (ره) به میخائیل گورباچف، رئیس جمهور شوروی سابق در سال 1989 به زبان فارسی می گوید: «این سند خواستار همکاری تهران و مسکو. ». رهبر معظم انقلاب در دیدار شی جین پینگ و ولادیمیر پوتین، چین و روسیه را “کشورهای مستقل قابل اعتماد” و توافقات راهبردی را “کاملا صحیح و عاقلانه” خواندند و تاکید کردند که ایران تنها کشور مستقل و قابل اعتماد منطقه است. تحت تأثیر هیچ عامل غیرایرانی قرار نگرفته است.» وی با اشاره به رفتار غیرصادقانه برخی کشورهای اروپایی و آمریکا که «هیچگاه نتوانست اعتماد مردم ایران را جلب کند»، مهمترین جنبه های همکاری ایران، روسیه و چین را برشمرد. «محدود کردن آمریکا» با «انجام معاملات اقتصادی و غیر دلاری». وی گفت: ما می توانیم تحریم ها را خنثی کنیم و آمریکا را منزوی کنیم و گرایش به شرق ریشه در فرهنگ ایرانی دارد. وی با بیان اینکه دیدگاه های رئیس جمهور روسیه “خیرخواهانه” و آقای پوتین “ماهیت قوی و مصمم” است، گفت: “ایالات متحده خطری برای بشریت است، اما امکان همکاری منطقی با روسیه و چین به عنوان قدرت های بزرگ برای کارهای بزرگ وجود دارد.” رئیس جمهور روسیه همچنین ایران را “شریک استراتژیک” و “همسایه بزرگ” برای گسترش همه جانبه روابط و مواضع رهبر معظم انقلاب بسیار “عاقلانه” خواند و تاکید کرد که بدون دخالت آمریکا حل خواهیم کرد. مشکلات منطقه «همه باید کاری را شروع کنند و ادامه دهند.» شی جین پینگ «اقتصاد چین و ایران را مکمل یکدیگر» و سخنان مقام معظم رهبری را «عاقلانه و دوراندیش» خواند و گفت: دولت و مردم چین دوستانه و صمیمی هستند. به شما و امیدواریم که به بهبود روابط بین دو کشور مانند گذشته کمک کند.»
6. همکاری اقتصادی ایران با روسیه و چین چیز جدیدی نیست. توسعه روابط تهران و مسکو با امضای قرارداد همکاری در تابستان 1968 در مسکو آغاز شد. در سال 1358 قرارداد راهبردی 20 ساله در دولت هفتم با عنوان «مبانی روابط متقابل و اصول همکاری جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه» با مکانیسم تمدید خودکار به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید. بر این اساس، دولت سیزدهم در پی نامه مقام معظم رهبری به رئیس جمهور روسیه و پاسخ ولادیمیر پوتین و اعلام آمادگی برای همکاری های دوجانبه، منطقه ای و بین المللی در همه زمینه ها، توافقنامه مصوب مجلس را به شرایط فعلی تمدید کرد. توافق راهبردی ایران و چین نیز در دولت قبل با همه کارشکنی ها امضا شد. حال چرا این گروه که عامل و حامی دولت های وقت بودند نگفتند که این قراردادها مربوط به دوران قاجار بوده و استقلال ایران را زیر پا گذاشته و ایران را به روسیه و چین فروخته است؟!
7- طرح این شبهات متقلبانه در واقع تأثیرگذاری بر فضای داخلی ایران و ایجاد اختلاف به منظور تضعیف تیم مذاکره کننده ایرانی از یک سو و برهم زدن روابط راهبردی و منطقی جمهوری اسلامی ایران با دو کشور قدرتمند منطقه برای رفع موانع است. حضور مخرب آمریکا در منطقه اینکه نماینده ای خواسته یا ناخواسته پا به میدان می گذارد تا از تیم مذاکره کننده درباره میانجی گری روسیه سوال کند، نمونه ای از کوری عده ای برای بازی در فضای ساخته شده آمریکاست که بازتاب گسترده ای در رسانه های بیگانه به ویژه فارسی با تیتر ” اختلافات داخلی.
8- با اینکه متقلبانه مدعی تعامل با دنیا هستند، اما با تقلب دنیا را در آمریکا و چند کشور اروپایی خلاصه کرده اند و پاسخ نمی دهند که آیا کشورهای منطقه و همسایگان از جمله چین و روسیه جزء این کشور نیستند. جهان ؟! پس سخنان امروز این جامعه آمریکایی در واقع مصداق سخنان دوراندیشانه یک امام دوراندیش در سال 60 است که می گوید: «مسئله جریان آمریکایی علیه اسلام است که می خواهد کشور را به سمت آمریکا سوق دهد».
9- عکس منتشر شده از دیدار اولیانف و رابرت مالی، نشانه «ورشکستگی سیاسی آمریکا» و «اطلاعات سیاسی ایران» است و نه ضعف ایران، زیرا جمهوری اسلامی را مدعی یک ابرقدرت نشان می دهد! و مانند دوران قاجار و پهلوی و گاه در برخی از دولت‌های گذشته، اجازه ورود غیرمجاز برای تصمیم‌گیری برای ملت ایران و تحمیل معاهده‌هایی مانند رجی، دارسی، فینکنشتاین یا برجام را به کشور نمی‌دهد. این آمریکاست که برای ارتباط با ایران باید با کشورهای دیگر ارتباط برقرار کند! همچنین نشان می دهد که ایران با رایزنی و هماهنگی با شرکای خود توانسته نقش سه کشور اروپایی مدعی جامعه جهانی را کاهش دهد! و این سوال خشم بی بی سی و بین الملل را برانگیخته است و آنها با اشاره به تیتر برخی رسانه های مدعی اصلاح طلبی سعی دارند با ورشکستگی سیاسی به شعور سیاسی ایران به دروغ اشاره کنند؟! اما وقتی نیروهای دیگر بدون حضور ایران در مورد ایران تصمیم گرفتند، دوران پهلوی بود که در جنگ جهانی دوم، نشست مخفیانه آمریکا، شوروی و انگلیس بدون اطلاع و اجازه ایران و پاییز اواخر پهلوی مشهود بود. در سال 1322 در تهران رخ داد و باعث اشغال طولانی مدت آنها و نقض استقلال ایران و غارت نفت و گاز و درآمد ملت شد! اما اکنون جمهوری اسلامی داوطلبانه بر اساس منافع ملی تصمیم می گیرد که با چه کسانی و چگونه مذاکره کند و به چه کسانی اجازه دهد در مذاکرات شرکت کنند و چه کسانی دخالت نکنند!

  رجب طیب اردوغان به اوکراین سفر می کند

10. در حالی که آمریکا برای رسیدن به اهدافش مجبور است با روسیه و چین برای لغو تحریم ها بر سر میز مذاکره بنشیند، آنها هم تحریم های یکجانبه را علیه مسکو و پکن اعلام و اعمال می کنند؟! این بدان معناست که ایالات متحده ذاتاً بحث برانگیز و فریبنده است. به همین دلیل جمهوری اسلامی از همان ابتدا به برجام یا مذاکرات فعلی نه خوش بین بود و نه امیدوار بود و به این نتیجه رسید که تنها راه خنثی کردن تحریم هاست و همکاری راهبردی با روسیه و چین یکی از این راه هاست. !
11. برخی از «تقوایان جدید» در مسیر خائنانه خود آنقدر گستاخ هستند که برای از بین بردن روابط راهبردی ایران با همسایگان، از شهادت «فرمانده دیپلماسی میدانی» نیز سوء استفاده می کنند که این روابط راهبردی را تسهیل می کند و به عنوان دبیر کل حزب لیبرال ذکر شده است. ظریف در نوار فاش شده گفت: منافع روسیه در تضاد با برجام و روابط آن با غرب و امنیت جریان انرژی در منطقه است و در پایان حضور سردار سلیمانی با آنها در سوریه اختلافاتی داشتیم. برخی از متحدان ما در سوریه می توانند به ترامپ نامه بنویسند! وی برای اینکه از کسی سندی در مورد این گفته که به عنوان شهید سلیمانی منتسب می شود درخواست نکند، با نیرنگ و ریا این شهید والامقام را متهم کرد تا در اذهان عمومی مستندسازی کند، مدعی است: «سردار سلیمانی در ما آخرین ملاقات! حرف هایی زد که من هنوز از نظر سیاسی نقل آن را قابل قبول نمی دانم! ثانیاً هم مواضع شهید سلیمانی و هم مواضع شما در مورد منافع ملی، ولایت، رهبری و قیام آمریکا از سال 88 کاملاً مشخص است. چگونه می توان تصور کرد که دو دیدگاه که صد در صد مخالف یکدیگرند، متقابل یکدیگرند و راز اسرار یکدیگرند؟!
12. حال آیا می توان فرض کرد که تحریم کنندگان و تاجران داخلی تحریم با مادر خود مهربان تر شده اند و برای منافع ملی ایران سنگ اندازی می کنند؟! آیزنهاور، یکی از فرماندهان جنگ جهانی دوم، در اولین سخنرانی خود پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری 1952، گفت: “فکر نمی کنم مناطق مهمتری در نقشه جهان از ایران وجود داشته باشد.” ایران نفت دارد و بر سر دوراهی قرار دارد. جهان و اگر روزی تهران با همسایگان خود هماهنگ شود، کره زمین جای امنی برای غرب نخواهد بود. نباید شرایطی پیش بیاید که ایران به یک قدرت نظامی تبدیل شود. وای به روزگاری که ارتش ایران زنده شود. برو تاریخ این مملکت رو بخون تا بفهمی چی میگم! به این ترتیب آمریکایی ها همواره با تصویب رسمی قوانینی برای تضعیف روابط ایران با روسیه و چین و تعیین بودجه سالانه برای ایران، در انزوای سیاسی و اقتصادی ایران تلاش کرده اند، در حالی که ایران بر اساس موقعیت ژئوپلیتیکی خود هفتمین قدرت نظامی جهان است. نوادگان جدید “ایالات متحده هرگز از نظر اقتصادی منزوی نمی شوند و سنگ بنای “نظم جدید پس از آمریکا” خواهند بود!

  راه اندازی غربالگری هوشمند واحدهای صنفی استان مازندران

خبر قبلیترکیه 3000 نیروی امنیتی به قطر می فرستد

دیدگاهتان را بنویسید