چرا قوه قضائیه همچنان در مقابل بورس سکوت می کند؟/ بورس نباید ابزاری برای تحریک مردم و اعتراض مردم شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی در گفت و گو با خبرنگار موج نیوز با اشاره به شرایط بد بازار تبادل وی گفت: طی یک سال گذشته بسیاری از افرادی که به دعوت دولت وارد بورس شده اند، متحمل زیان های سنگینی شده اند و در حالی که دولت وعده سود در بورس را داده است، متحمل ضرر شده اند. از آنجایی که تنها چند نفر در این بازار سود میلیاردی به دست آورده اند و سرمایه خود را به طور کامل از بازار خارج کرده اند، رگولاتورها باید پاسخگو باشند.

محمدحسن آصفری با بیان اینکه متأسفانه صدای ما به گوش نمایندگان مجلس نمی رسد و نمی دانم چرا قوه قضائیه همچنان در برابر بورس سکوت کرده است، افزود: در همین راستا رئیس قوه قضاییه در نشستی با بورس به این موضوع اشاره کرد. مسئولان قرار بود شفاف باشند، اما تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

وی افزود: در شرایط کنونی قوه قضائیه باید با جدیت ورود کند و اسامی افرادی را که سودهای میلیاردی داشته اند و بعد از آن بازار را تنها گذاشته اند و سپس بخشی از سودهایی که این افراد به دست آورده اند و از بازار خارج شده اند، منتشر کند. برگردیم به بورس، زیرا در شرایط فعلی مشکل اصلی بازار کمبود سرمایه است.

آصفری با تاکید بر اینکه برخی از افرادی که به دعوت دولت وارد بورس شده اند اقدام به فروش خانه، خودرو و … که سرمایه زندگی آنها بوده است، گفت: دولت و قوه قضائیه نباید اقدام کنند. وضعیت بد انبار بی تفاوت باشید زیرا در شرایط فعلی بسیاری از مردم با مشکل معیشتی مواجه هستند.

  پوتین و مکرون درباره برجام، بحران اوکراین، تضمین های امنیتی آمریکا و ناتو صحبت می کنند

به گزارش خبرنگار موج نیوز، رئیس جدید سازمان بورس از ابتدا گفت: بورس شفاف می شود و سهامداران می توانند از وضعیت شرکت ها مطلع شوند و در نتیجه در مورد معاملات بازار در حال حاضر تصمیم گیری کنند. وضعیت بازار نشان می دهد که نه تنها بازار شفاف نیست، بلکه کاملا متاثر از مشکلات غیر بازاری است و این وضعیت تنها به ضرر سهامداران خرد است که به دعوت دولت و وزیر دولت سیزدهم وارد بورس شده اند. . بسته حمایتی برای بورس فراهم می کند و روند بازار در حال تغییر است، این فقط یک شعار است و اگر روال بازار به همین منوال ادامه پیدا کند، ممکن است بورس دوباره به ابزاری برای تحریک مردم و اعتراض مردم تبدیل شود زیرا عملکرد رسانه های رقیب اخیرا ثابت شده است که همواره به بهانه معیشت مردم وارد موضوع بورس شده اند و این یک واقعیت است که بهانه هایی از سوی دولت و دولت ایجاد شده و برخی از مسئولان و کارشناسان همواره نسبت به امنیت ابراز نگرانی کرده اند. از موضوع

دیدگاهتان را بنویسید