پیام رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به جشنواره فیلم رسام

به گزارش موج نیوز، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی به جشنواره فیلم رسام تاکید کرد که این جشنواره گامی بلند و مبارک در جهت انعکاس روحیه و عظمت دفاع مقدس است.

متن بیانیه سردار سرلشکر «محمد بهاگری» به شرح زیر است:

به نام خدا

«تاریخ و دوران دفاع مقدس ذخیره‌ای است که باید برای پیشرفت کشور، رشد ملی، آموزش در بسیاری از عرصه‌ها که هر ملتی پیش روی خود دارد، استفاده شود. حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی)

خدای بزرگ را شاکریم. دفاع مقدس فرصتی بود برای اثبات حقانیت و مظلومیت ملت ایران به مردم جهان. سنگرهای جنگ حق علیه باطل است.

این واقعه بزرگ و تاریخی، تلفیقی از مهربانی، زیبایی و امتیازات ممتاز که به رنگ جهاد و معنویت و غیرت دینی مشروب و مفتخر شده است، یکی از رویدادهای مهم و پرطرفدار در عرصه هنر کشور است. وی تصویر روشنی از نظام سلطه ترسیم کرد و از سوی دیگر پیروزی و عظمت و صلابت ملت پیروز ایران را در این نبرد بزرگ و دشوار ترسیم کرد.

جنگ تحمیلی توطئه بزرگ و خطرناک بین المللی بود که در آن روزها توسط مستکبران شرق و غرب علیه نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران ایجاد شد و الحاد جهانی و ارتش چند ملیتی تا بن دندان مسلح به سلطه و صهیونیسم بود. «دفاع مقدس» ملت بزرگ ایران را رقم زد و در نهایت عزت، هویت و سربلندی ملت را تضمین کرد و اقتدار، امنیت، استقلال و آزادی کشور را تا امروز حفظ کرد.

تلاش وافر و انگیزه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس برای شناخت نقش موثر دوران دفاع مقدس در آینده تاریخی این سرزمین و انعکاس مردان و زنان دلاور و آزاده اسلام. ایران و سایر ملل مدافعان حرم و به ویژه تلاش برای تعالی فرهنگ و هنر دفاع مقدس در بین کارگردانان جوان از طریق “سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه” با رویکرد مدافعان میهن و مدافعان حرم و این گام بلند و مبارکی است. برای انعکاس روح و عظمت، پاسداری و گشایش مقدس این گنجینه عظیم و ذخیره راهبردی را در صحنه پیشرفت انقلاب تمدن اسلامی، پیشرفت کشور و رشد ملی می دانم.

  هشت هزار و 328 خانواده در مدارس کوم مستقر هستند

بی شک این رویداد فرهنگی و هنری که وزن و اعتبار آن به اذعان چهره های برجسته فرهنگ و هنر دفاع مقدس، آموزنده و پسندیده به فرمان نیروهای انقلابی و فیلمسازان جوان فداکار و خلاقیت های بزرگ آنان است. در برافراشتن پرچم فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس. خلق آثار و ساخت فیلم‌های قوی که توانایی ایجاد ذوق در مخاطب را داشته باشد، تشویق می‌کند، از مؤثرترین قصه‌گوها و بسط حقیقت است.

به همین مناسبت تجلیل، تجلیل و تجلیل از مقام شامخ شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم بویژه شهدای مقاومت پیروزمند اسلامی؛ سردار دلا “سپهید پاسدار حاج قاسم سلیمانی” از تلاش های مؤمنانه، صادقانه، ایثارگرانه و جهادی متولیان و دست اندرکاران این جشنواره مهم تقدیر و تشکر کرد و از تک تک آنان و همچنین هنرمندان و کارگردانان ممتاز داخلی و خارجی دست اندرکار این جشنواره تقدیر و تشکر کرد. رویداد بین المللی؛ در مورد لزوم شکل گیری یک جوشش همه جانبه و فراگیر در جوانان انقلابی، تربیت مدیران الهی و جهادی و ایجاد شبکه ای هوشمند، بصیر، عاقل و توانمند در پاسخ به نیازها و مقتضیات انقلاب و کشور. حفظ سرمایه راهبردی و دفاع از علم و ارزش، تاکید می کنم به رحمت خدا موجب رضایت ولی امر مسلمین و مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) فراهم می شود.

از آستان مقدس خداوند متعال و نعیم توفیق از دست اندرکاران و دست اندرکاران و سازندگان محترم این صحنه باشکوه خاضعانه خواستار شناخت و عرضه زیبایی ها و شگفتی های حراست مقدس و معرفی شخصیت حماسه های قهرمانانه و مدافعان وطن آن هستم. و حرم؛

  انقلاب اسلامی پیشرفت های چشمگیری و دستاوردهای ارزشمندی داشته است

و سلام بر تو و رحمت و برکات خدا

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح

سرلشکر محمد باقری.

دیدگاهتان را بنویسید