پنجره روزنامه/ اعتراض نمادین «خراسان رضوی» به توقیف دوربین خبرنگارش طی گزارشی/ گزارش «آرمان ملی» از افزایش مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا

خبر عجیب

شفقنا رسانه_صفحه روزنامه ویترینی در مقابل چشمان خواننده است، بنابراین انتخاب عنوان، عکس و محتوای این صفحه برای جذب خواننده به متن و همراه داشتن آن بسیار مهم است. در این گزارش سعی شده است نگاهی به روزنامه های امروز داشته باشیم، روزنامه هایی که محتوای خوب و مخاطب محور دارند یا محل نقد و بحث هستند.

به گزارش شفقنا رسانه، «آقای آبفا، مشکل «گشایش رودخانه» با دستگیری و زندانی شدن خبرنگار حل نمی شود!» توسط کارکنان لوله کشی مشهد در گزارش دوربین خبرنگار و کارت حافظه دوربین. این روزنامه در اعتراض به چنین اقدامی عکس یک روزنامه را با لباس سفید منتشر کرد و ماجرا را شرح داد. خراسان رضوی خطاب به استاندار نوشت: اتفاقی که افتاده این است که با وجود هماهنگی های قبلی گزارش خبرنگار و عکاسان روزنامه خراسان به بهانه امنیت منطقه تهیه شد! جلوی آن گرفته می شود، عکس ها مشاهده می شود و با وجود اینکه عکس خاصی وجود ندارد، به جز همان منبع که آینه ای است و بیانگر کوتاهی های برخی مسئولان است، از کارت حافظه دوربین خبرنگاران پاک می شود. !! جناب آقای نظری، دیروز گفتگوی تلفنی ما با مدیران آبفا و نیروی انتظامی در نهایت منجر به آزادی خبرنگاران خراسان شد، اما متأسفانه مجبور شدیم برای اولین بار پس از 17 سال از اولین روزنامه، صفحه اول بدون عکس را منتشر کنیم. در استان، اما لطفا وارد این موضوع شوید و اجازه ندهید فضای نقد سازنده و اطلاع رسانی که وظیفه خبرنگار است مختل شود. »

«10 درصد مرگ و میر نوزادان بر اثر آلودگی هوا» موضوعی است که روزنامه آرمان ملی از افزایش مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا خبر می دهد. این روزنامه نوشت: به گفته مسئولان، آلودگی هوا در کشور باعث مرگ زودرس حدود 41 هزار نفر می شود. آلودگی هوا به‌عنوان مهم‌ترین عامل خطر زیست‌محیطی برای سلامت انسان و چهارمین علت مرگ‌های زودرس و دومین عامل مرگ و میر ناشی از بیماری‌های غیرواگیر مانند بیماری‌های عروق کرونر قلب، سکته مغزی و سرطان ریه در جهان شناخته می‌شود. اما رتبه دهشتناک آلودگی هوای ایران در آسیا فراتر از این است. رئیس اداره سلامت هوا و تغییرات اقلیمی وزارت بهداشت با بیان اینکه هزینه مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا برای کشور هزینه دارد، گفت: چرا که 10 درصد مرگ و میر نوزادان زیر یک سال به دلیل آلودگی هوا است. بیلیون. وی با اشاره به اینکه تعداد کل تلفات ذرات معلق کمتر از 2 مورد است، گفت: میکرون از سال 95 تا 98 کاهش و در سال 99 افزایش یافته است. ایران رتبه ششم غرب آسیا از نظر آلودگی هوا را دارد. همچنین تهران از نظر غلظت ذرات معلق PM2 در بین پایتخت های جهان در رتبه نوزدهم قرار دارد. به 5 نسبت داده شد و در تهران در سال 1399 به طور متوسط ​​3751 مورد مرگ ناشی از تماس با ذرات معلق نسبت داده شد و همه ساکنان تهران تحت تأثیر آلودگی هوا قرار گرفتند.

  هدف، مسجدی در صنعا بود. سه حاجی کشته شدند

سایر روزنامه های صفحه را در زیر صفحه ببینید

دیدگاهتان را بنویسید