نماینده پاکستان: احیای روابط صلح و ثبات در منطقه را تضمین می کند

خبر عجیب

شفقنا- نماینده اقلیت هندو در مجلس ملی پاکستان با ابراز خرسندی از تلاش جمهوری اسلامی ایران و عربستان برای پیشرفت در روند عادی سازی روابط، گفت: این آشفتگی هرگز طولانی نخواهد بود.

به گزارش شفقنا از ایرنا، رامیش کومار، نماینده جامعه هندوهای تحریک انصاف (حزب حاکم پاکستان) مقاله ای با عنوان «احیای روابط ایران و عربستان سعودی» که امروز در روزنامه ژانگ به زبان اردو منتشر شد، نوشت. : تغییر روابط تهران-ریاض احیای دفتر همکاری اسلامی ما و آمادگی ایران برای بازگشایی نمایندگی دیپلماتیک عربستان در تهران برای منطقه به ویژه پاکستان که کشوری نزدیک و دوست برای ایران و ایران است نویدبخش بود.عربستان سعودی عربستان سعودی .

وی گفت: آمریکایی ها با خروج از افغانستان دیگر جایی برای منافع خود در منطقه نمی بینند. از سوی دیگر، اختلاف غیرمستقیم تهران و ریاض به عنوان دو بازیگر مهم و قدرتمند اسلامی در خاورمیانه، دیگر مسائل منطقه را در بن بست قرار داده است. آنها به خوبی توانستند تنش ها را کاهش دهند و به سمت عادی سازی روابط حرکت کنند.

وی گفت: مبنای اصلی سیاست خارجی در عصر امروز این است که هیچ کشوری دوست یا دشمن دائمی نخواهد داشت، بلکه منافع آن دائمی خواهد بود و بنابراین دوست و دشمن همیشه متغیر است.

وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، عربستان سعودی با این تصور که ایران دشمن آن است، باقی مانده است و امروز شاهد اختلافات شدید دو کشور در بسیاری از موارد منطقه از جمله سوریه و یمن هستیم. روابط دو کشور در حال انجماد است.

وی افزود: ما معتقدیم که دولت‌های ایران و عربستان به یک درک مشترک رسیده‌اند که ادامه تنش‌ها و جنگ سرد در خاورمیانه به نفع هیچ کشور یا سایر کشورهای اطراف آنها نیست در حالی که سعودی‌ها میلیاردها دلار هزینه کرده‌اند. برای مخالفت با منافع جمهوری اسلامی «که البته فایده ای ندارد.

  بهره برداری از کلیه پروژه ها منوط به اخذ مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست می باشد

وی با تاکید بر اینکه تصمیم تهران و ریاض برای احیای روابط نشان می دهد که خصومت ها و ناآرامی ها طولانی نخواهد بود، تاکید کرد که همه اختلافات باید از طریق صلح و گفتگو حل شود.

دیدگاهتان را بنویسید