مکرون: ما از مهاجرت غیرقانونی جلوگیری می کنیم

خبر عجیب

شفقنا- رئیس جمهور فرانسه از پارلمان اروپا خواست طرح امنیتی جدیدی را برای کمک به کاهش تنش با روسیه آماده کند.

به گزارش شفقنا به نقل از یورونیوز، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه روز چهارشنبه از پارلمان اروپا خواست تا طرح امنیتی جدیدی را برای کمک به کاهش تنش با روسیه آماده کند.

رئیس جمهور فرانسه که از اوایل ماه جاری ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را بر عهده داشت، تاکید کرد که اتحادیه اروپا باید بتواند در هفته های آینده نظم امنیتی جدیدی را «در میان اروپایی ها» ایجاد کند. به گفته وی، پس از آن این طرح می تواند به ناتو و در صورت لزوم به روسیه پیشنهاد شود.

امانوئل ماکرون در حالی در پارلمان اروپا در استراسبورگ سخنرانی می کند که اروپایی ها می گویند احتمال حمله نظامی روسیه به اوکراین افزایش یافته است. ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو روز سه شنبه گفت که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی در حال نهایی کردن پیشنهادهای امنیتی خود است.

رئیس جمهور فرانسه تا حدی حفاظت از «حاکمیت قانون» را اولویت اتحادیه اروپا خوانده است. او پیشنهاد کرد که «حفاظت از محیط زیست» و «حق سقط جنین» در منشور حقوق اساسی اتحادیه اروپا گنجانده شود.

امانوئل مکرون از «تغییر آب و هوا»، «تحول دیجیتال» و «امنیت» به عنوان چالش‌های اتحادیه اروپا یاد کرد. او همچنین قول داد که کشورش در شش ماه آینده به دنبال «اصلاح منطقه شینگن» برای جلوگیری از «مهاجرت غیرقانونی» خواهد بود.

رئیس جمهور فرانسه تأکید کرد که اتحادیه اروپا باید بتواند با «نیروهای سریع بین دولتی» از «مرزهای خارجی خود» دفاع کند.

  بستری شدن 42 بیمار جدید مشکوک به بیماری عروق کرونر قلب در کوم

دیدگاهتان را بنویسید