ممکن است سهم ایران از بازار روسیه افزایش یابد

به گزارش موج نیوز، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در ادامه برنامه های خود برای سفر به مسکو چهارشنبه شب با جمعی از ایرانیان مقیم روسیه دیدار و از این دیدار با ایرانیان خارج از کشور استقبال کرد. این جلسه ارائه شد، آسیب شناسی خیلی خوب بود، اما باید آسیب ها را رفع کنیم و مشکلات را برطرف کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به دیدار با ولادیمیر پوتین خاطرنشان کرد: احساس این بود که اراده جدی برای رفع موانع و مشکلات بر سر راه ارتقا و توسعه همکاری های مشترک وجود دارد.

رئیسی افزود: بخشی از این دیدار به موضوعات مشترک دو کشور در حوزه اقتصاد و توسعه روابط اختصاص داشت، اما بخشی دیگر به نقش پررنگ ایران و روسیه در منطقه و مسائل بین المللی مربوط بود.

آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد: برداشت از این دیدار و گفتگو این بود که مسئولان دو کشور در تلاش برای حل مشکلات و توسعه روابط هستند.

رئیسی با تاکید بر تلاش اعضای دولت برای حل مشکلات صادرات گفت: تولید و صادرات باید قابل پیش بینی باشد و صادرکنندگان و تولیدکنندگان بتوانند با آینده نگری در این حوزه فعالیت کنند. ریسک پذیری درست است اما اقتصاد نیز باید تا حدی قابل پیش بینی باشد تا فعالان این حوزه متحمل ضرر نشوند.

رئیس جمهور با تاکید بر لزوم تسهیل صادرات گفت: برخی اقدامات اصلاحی نظام اقتصادی در ابتدای راه است که بخشی از آن در بودجه 1401 منعکس می شود.

رئیس جمهور با اشاره به امکان ایجاد بستر مناسب برای کالاهای ایرانی در بازارهای روسیه گفت: رئیس جمهور روسیه نیز گفت که قطعاً می توان سهم ایران از بازار روسیه را ارتقا داد.

  آلودگی هوای اصفهان برای گروه های حساس / ۱۱ ایستگاه در رنگ های نارنجی و قرمز

رئیس جمهور با اشاره به تقویت روابط با برخی کشورها در ماه های اخیر گفت: آمارها نشان می دهد که صادرات با تلاش تجار و کارمندان کشورمان افزایش یافته است.

رئیسی در خصوص حل مشکلات دانشجویان ایرانی خارج از کشور گفت: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید اقدامات لازم را برای رفع مشکلات این دانشجویان انجام دهند.

رئیس جمهور افزود: همه ایرانیان در سراسر جهان باید به رشد و توسعه ایران نگاه کنند و برای این کار هر کاری که ممکن است انجام دهند.

رئیسی با تاکید بر اینکه نسل ما باید با فرهنگ، زبان و آداب و رسوم ایرانی آشنا باشد، تاکید کرد: تحصیل و تجارت در خارج از کشور ممنوع نیست، بلکه باید تعلق به کشور وجود داشته باشد.

آیت الله رئیسی ایرانیان خارج از کشور را سفیران کشور ما دانست و افزود: مردان و زنان بزرگ ایرانی در عرصه علم، فرهنگ و هنر و همچنین در عرصه مقاومت در برابر دشمن، داستانی ساخته اند که می توانیم. افتخار کن.”

رئیسی افزود: ما در کشور چهره هایی داریم که زمان و تاریخ را ساخته اند. در دیدار با رئیس جمهور روسیه گفتم اگر می خواهیم قهرمان مبارزه با تروریسم را به دنیا معرفی کنیم، این مرد قهرمان شهید حاج قاسم سلیمانی است.

آیت الله رئیسی با اشاره به برخی مصوبات شورای عالی ایرانیان خارج از کشور گفت: سفر ایرانیان به خارج از کشور باید تسهیل شود و کاهش مشکلات دانشجویان خارج از کشور ضروری است.

رئیس جمهور با اشاره به برخی اظهارات در خصوص روابط با همسایگان و توسعه روابط با کشورهای منطقه، گفت: آنچه در سیاست خارجی دولت سیزدهم رخ می دهد توجه به ظرفیت هایی است که قبلا مورد غفلت و غفلت قرار گرفته بود.

  چالش های یادگیری چهره به چهره برای دانش آموزان برای دانش آموزان

رئیسی با تاکید بر اینکه سیاست ما یک سیاست متوازن نگاه به کل جهان است، گفت: اراده ایران و روسیه فعال سازی ظرفیت های دو کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید