مخالفت سازمان بازرسی استان با واگذاری موقت به بیمارستان رازی.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج ایلام، مهدی اصلانی، مدیرکل بازرسی کل استان، جلسه ای با حضور دادستان مرکز استان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی برای بررسی مشکلات پیش آمده برگزار شد. بیمارستان 376 زیر رویای ایلام در برنامه زنده تلویزیونی ویژن سیمای ایلام انجام شد، وی گفت: نظارت بر ساخت، تجهیز، پیشرفت به موقع این پروژه درمانی از وظایف دستگاه های اجرایی است و وظیفه بازرسی کل استان است. نظارت بر اجرای قوانین در پروژه

لزوم ردیابی پروژه از جانب نمایندگان وضعیت

بازرس کل استان با بیان اینکه بیمارستان 376 تختخوابی ایلام یک پروژه ملی است، خاطرنشان کرد: وام پروژه های ملی از طریق این مرکز اعطا شد و منابع مالی در سال های اخیر به گفته مدیران ذیربط کشور محدود بوده است. تکمیل این پروژه درمانی در استان ایلام زمان بر بود.

وی با اشاره به ضرورت پیگیری این پروژه در گذشته توسط نمایندگان و استانداران برای جلوگیری از تاخیر طولانی در تکمیل آن، افزود:

این مقام مسئول افزود: خوشبختانه پروژه بیمارستان رازی از سال 97 در وزارت بهداشت در دست بررسی قرار گرفته و برای تکمیل، ساخت، توسعه و تجهیز مراکز درمانی توسط شرکت مادر تخصصی به بهره برداری رسیده است که مسئولیت آن بر عهده این شرکت است. ساخت بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی گفت: بیشترین پیشرفت این پروژه مربوط به 3 سال گذشته است.

توسعه 95 درصد پروژه

اصلانی افزود: با توجه به تاکیدات مکرر قوه قضائیه و سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر نظارت بر پروژه های مهم و اولویت دار، پس از ورود به استان بازدیدهایی با حضور کارشناسان جهت نظارت و رفع مشکلات این پروژه صورت گرفت.

  حضرت آیت الله نوری همدانی: ما باید همیشه بر سر قدرت و آمادگی دفاعی باشیم

وی با بیان اینکه طبق گفته کارکنان مربوطه پروژه بیمارستان رازی ایلام 99 درصد پیشرفت فیزیکی انجام شده است، این پروژه را اعلام کردیم.

مدیرکل بازرسی استان ایلام افزود: یکی از وظایف مهم سازمان بازرسی کل کشور بررسی نتایج گذشته مدیران و عوامل آنهاست اما در سال های اخیر بحث نظارت پیشگیرانه و تمرکز بر پروژه های اولویت دار از وظایف این سازمان است. سازمان.

اصلانی اولویت اصلی این بازرسی در رابطه با این پروژه را تسریع در تکمیل و کارکرد کامل آن دانست و گفت: برای بیمارستان منطقه ای با 376 تخت که پس از 12 سال از اهمیت بالایی برای مردم برخوردار است، پروژه قابل قبولی نخواهد بود. باید به طور ناقص و با ایرادات فراوان مورد بهره برداری قرار گیرد، اما این پروژه باید به طور کامل و بدون نقص کشف شود تا مردم از خدمات آن بهره مند شوند.

لزوم ویژگی اراضی

رئیس بازرسی کل استان همچنین به مخالفت بازرسی کل کشور با تحویل موقت پروژه اشاره کرد و گفت: طبق قانون پس از گذشت یک سال از تحویل موقت پروژه، تحویل نهایی پروژه انجام می شود. توسط پیمانکار مطرح شده است.

وی افزود: در اطلاعیه ای به واگذاری اراضی و مصادره غیرمجاز اراضی اشاره شده است و گزارش این سوجران هنوز به این بازرسی کل ارسال نشده است، اما در خصوص مسیر دسترسی به این پروژه، مشکل شخصی یا نیاز به رسیدگی به معارضان است. دولت در خصوص خطوط نوری «تیرهای برق، لوله کشی واقع در جاده دسترسی و افزایش زمین شخصی و تملک زمین.

  آیا بیماری آلزایمر با داروهای گیاهی قابل کنترل است؟

اصلانی در پایان گفت: رفع مشکلات و نواقص این پروژه باید با همدلی و هماهنگی و همکاری دانشگاه علوم پزشکی، دفتر استاندار به ویژه معاونت عمرانی استانداری، سایر دستگاه های اجرایی ذیربط و نمایندگان مردم شریف استان در مجلس شورای اسلامی متولیان مرکز برای تامین اعتبار و تجهیزات لازم در دستور کار قرار خواهند گرفت و موضوع تا حصول نتیجه زیر نظر این بازرسی کل خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید