قاضی زاده هاشمی: شهادت آتش نشان پلاسکو تقدیم خانواده هایشان شد

خبر عجیب

شفقنا- معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید از موافقت مقام معظم رهبری با شهادت آتش نشانان در حادثه پلاسکو خبر داد.

به گزارش شفقنا، سید میرحسین قاضی زاده هاشمی چهارشنبه شب در برنامه زنده تشرف از شبکه اول سیما در حرم مطهر امام رضا (ع) و تعدادی از خانواده های آتش نشانان پلاسکو، با اشاره به سالگرد حادثه پلاسکو و قربانی آتش نشانان افزود: پس از مکاتبه با مقام معظم رهبری، ایشان با عنوان «شهادت» برای 16 آتش نشانی که در این حادثه جان خود را از دست دادند، موافقت کردند و خانواده این آتش نشانان تحت پوشش قرار گرفتند. و در خانواده بنیاد شهید و امور ایثارگران اسکان داده شده است.

وی با بیان اینکه این شهدا در آخرین لحظه حدود 1500 نفر را نجات دادند، گفت: با پیگیری های شهرداری تهران و رئیس مجلس شورای اسلامی و مکاتبات اینجانب با موافقت و لطف مقام معظم رهبری درخواست و چندین سال کار به پایان رسید.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اجرای برنامه «اصحاب فرشتگان» به مناسبت روز بزرگداشت مادران و همسران شهدا، ادامه داد: در این همایش یکی از مادران شهدا تاکید کرد که نه پشیمان است و نه پشیمان. خسته است این سبک شهادت است که پدر و مادر شهدا چندین فرزند خود را قربانی می کنند. در واقع رفتار مبتنی بر اعتقادات است و فرد به آنچه اعتقاد دارد انجام می دهد. ایمانی که والدین شهدا به فرزند شهیدشان می دهند این است که این دنیا محل گذر است و باید سبک و نرم به سوی خدا حرکت کنیم.

  مردم هرمزگان از طرح تحقیرآمیز انتزاع فارسی تبعیت نمی کنند

قاضی زاده هاشمی افزود: افرادی که راه ایثار و شهادت را در پیش می گیرند راه خدا و معامله با خدا هستند. ایثار کسی است که جان خود را برای دیگری به خطر می اندازد و چون خدا را دوست دارد، بندگان خود را بدون چشمداشت دوست دارد. مردم قدردان ایثار هستند و همچنان در تشییع شهدا و یادواره های شهدا از جمله یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی شرکت می کنند.

وی با اشاره به اینکه خداوند متعال شهادت را بهترین هدیه قرار داده است، گفت: خداوند به علاقه مندان شهادت می دهد و شهادت بهترین، مطمئن ترین و ساده ترین راه برای رساندن خیر مطلق به مردم است. جامعه به شهدا و توجه آنها نیاز دارد پس باید به سراغ خانواده های نزدیکانمان که در کنار ما هستند برویم و از وجود آنها استفاده کنیم.

خبر قبلیمکرون: ما از مهاجرت غیرقانونی جلوگیری می کنیم

دیدگاهتان را بنویسید