غرامت ریحان: روابط با کشورهای عربی نباید در روابط با ایران و سایر کشورها تداخل ایجاد کند

خبر عجیب

شفقنا- رهبر جنبش آزادیبخش ملی لبنان گفت: روابط ما با کشورهای حاشیه خلیج فارس نباید مانعی برای روابط ما با کشورهای دیگر مانند ایران و ترکیه باشد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، جبران باسیل در گفت و گو با آناتولی گفت: ما هیچ دشمنی با کشورهای حوزه خلیج فارس نداریم و خواهان بهترین روابط با آنها هستیم، اما این نباید ما را از روابط با کشورهای دیگری مانند ایران محروم کند. بوقلمون.

باسیل ادامه داد: از آنجایی که لبنان یک کشور عربی است، نباید با کشورهای حوزه خلیج فارس (فارس) دشمنی کرد و آنها در اولویت هستند، اما در عین حال این موضوع نباید مانعی برای برقراری ارتباط با سایر کشورها باشد. “

رهبر جنبش ملی آزاد لبنان در ادامه با بیان اینکه «توافق مار بین جنبش ملی و حزب الله در تشکیل دولت ناکام مانده است»، خواستار «قرار دادن سلاح های حزب الله در چارچوب سیاست دولت و نحوه استفاده از آن به نفع کشور شد». ” “بدون هدف خلع سلاح.”

وی افزود که یک تفاهم جریان آزاد (که توسط میشل عون پایه گذاری شد) با حزب الله در مورد اصلاحات و دولت سازی باید ایجاد شود. بازگشت حزب الله به جلسات دولت بخشی از پاسخ مثبت به این روند روابط سازی است، اما کافی نیست.

باسیل با بیان اینکه در حال حاضر برنامه مشخصی برای انتخابات ریاست جمهوری وجود ندارد، گفت: اختلاف با حزب الله بر سر داخل کشور روشن و بزرگ است و در صورت حل شدن، موضوع ائتلاف های انتخاباتی مشخص خواهد شد.

وی در مورد رابطه نهضت آزاد ملی و حزب نیروهای لبنانی به رهبری سمیر قاعده گفت: نیروهای لبنانی گفتگو با نهضت آزاد را نمی پذیرند زیرا معتقدند فرصت تحقق رویای تاریخی خود برای شکستن آن را دارند. پایان دادن به آن.”

  آیا آمریکا و غرب در حال عادی سازی روابط با سوریه هستند؟ این چه ربطی به ایران داره؟

اخبار آناتولی را ببینید

دیدگاهتان را بنویسید