طالبان به طور گسترده کارگران هلال احمر افغانستان را اخراج می کنند

خبر عجیب

شفقنا افغانستان- بر اساس برخی اسناد و گزارش ها، طالبان به طور گسترده پرسنل مرکزی و استانی هلال احمر افغانستان را اخراج و پرسنل خود را جایگزین کرده اند.

به گزارش شفقنا افغانستان؛ بر اساس این اسناد، طالبان تازه انتصاب شده ظرفیت لازم را ندارند و تعداد کمی از کارمندان سابق این اداره تنزل رتبه یافته اند.

شماری از کارمندان جمعیت هلال احمر افغانستان در گفتگو با روزنامه هشت صبح از کار غیر حرفه ای در این اداره گلایه کردند.

آنها گفتند که با انتصاب مولوی مطیع الحک خالد به عنوان رئیس این اداره، تغییرات غیرقابل تصوری صورت گرفته و اکثر کارمندان با تجربه از این ریاست برکنار، تنزل رتبه و یا به ولایات دور افتاده منتقل شده اند.

مقامات همچنان می گویند که رئیس جمعیت هلال احمر طالبان تمام والیان ولایت را برکنار و بستگان نزدیک را جایگزین آنها کرده است.

مقامات هلال احمر افغانستان این تغییر را غیرقانونی خوانده و می گویند افرادی که توسط طالبان در این اداره استخدام شده اند، فاقد دانش و تجربه مسلکی برای کار در این اداره بوده و حتی مدرک تحصیلی نیز ندارند.

با این حال، بلال کریمی، معاون سخنگوی حکومت تحت رهبری طالبان، گفت که این اتفاق در حکومت آنها رخ نداده است.

اما وی تاکید کرد که نهادهای مسئول این موضوع را بررسی خواهند کرد.

پیش از این رسانه های خارجی گزارش داده بودند که طالبان یک نانوا را از پاکستان آورده و به ریاست پلیس ترافیک کابل گماشته اند.

این در حالی است که رهبران طالبان همواره گفته اند که با فسادی که در دولت قبلی رایج بود، مبارزه می کنند.

  وزیر فرهنگ: برای جریان سازی به ویژه در موضوع تاج نیاز به پیوست رسانه ای داریم

اما در عمل، پس از تسلط طالبان بر افغانستان، این گروه تمامی رؤسا و مدیران ارشد ادارات دولتی را برکنار کرد و افراد عمدتاً بی سواد را جایگزین آنها کرد.

دیدگاهتان را بنویسید