شهری که از فناوری لیزر برای ترساندن کلاغ ها استفاده می کند

خبر عجیب

شفقنا رسانه- مقامات شهری در سانویل کالیفرنیا قصد دارند از فناوری لیزر برای ترساندن کلاغ هایی که در نقاط مختلف شهر تجمع می کنند استفاده کنند.

به گزارش شفقنا رسانه آی تی ایران، نیویورک تایمز با انتشار گزارشی مدعی شد که این پروژه به صورت آزمایشی راه اندازی شده است که بر اساس آن لیزرهای 20 دلاری در اختیار تعدادی از کارکنان رستوران سانویل و شهروندان قرار می گیرد تا کلاغ های اطراف رستوران ها را بترسانند. سایر مراکز غذایی که در این شهر گرد هم می آیند.

این طرح همچنین از بلندگوها برای بازتولید صدای کلاغ‌هایی که می‌دوند و مضطرب هستند مانند یک عامل فرار دیگر استفاده می‌کند. لری کلاین، شهردار Sunnyville به ABC 7 News گفت: «ما چندین روش را در گذشته امتحان کرده‌ایم. ما از شاهین استفاده کردیم و مترسک‌هایی را روی شاخه‌های درخت نصب کردیم، اما هیچ‌کدام جواب نداد.

بر اساس گزارش وزارت کشاورزی ایالات متحده در سال 2016، استفاده از لیزر به عنوان ابزاری برای پراکنده کردن آفات می تواند یک تاکتیک موثر باشد.

اما انجمن Audubon، متخصص محیط زیست به این تصمیم اعتراض کرد و گفت که استفاده از لیزر می تواند به بینایی پرندگان آسیب برساند.

با این حال، هنوز مشخص نیست که آیا استراتژی استفاده از لیزر برای پراکنده کردن کلاغ‌ها از مرکز شهر و سایر مکان‌های شلوغ در درازمدت موثر خواهد بود یا خیر. زیرا تجربه تلاش های مشابه در شهرهای دیگر نشان داده است که این اقدامات باید به صورت مستمر و منظم انجام شود تا به نتیجه مطلوب برسد.

  روسای جمهور چین و روسیه تلفنی/ پوتین: آماده مذاکره هستم

او گفت که افزایش تعداد کلاغ ها در سانویل به یک معضل جدی برای شهر تبدیل شده است و شهروندان تاکنون از روش های مختلفی برای فرار و فرار از مدفوع کلاغ استفاده کرده اند، از جمله حمل چتر هنگام عبور از خیابان هایی که کلاغ های زیادی در آن حضور دارند.

این شهر با حدود 155000 نفر میزبان دفاتر شرکت های بزرگ فناوری مانند لینکدین، گوگل و اپل است.

دیدگاهتان را بنویسید