سهم 57 میلیارد دلاری ایران از تجارت خارجی بلاروس 25 میلیون دلار است

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، گفت یاری وی در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی، توسعه همکاری های آذربایجان شرقی با کشور را از اولویت های کاری خود عنوان کرد و گفت: با توجه به ظرفیت های مشترک در حوزه صنعت و کشاورزی، زمینه ساز توسعه روابط دوجانبه است. به طور کامل بیمه شده اند.»

وی با اشاره به اینکه سهم ایران در حجم تجارت خارجی وی افزود: در سال گذشته از مجموع 57 میلیارد دلار تجارت خارجی بلاروس، سهم ایران تنها 25 میلیون دلار بوده است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلاروس وی خاطرنشان کرد: در دو سال اخیر تلاش کرده ایم با ایجاد زیرساخت های لازم برای توسعه روابط، سهم خود را از بازار بلاروس افزایش دهیم. در نتیجه سال گذشته برای اولین بار تراز تجاری دو کشور در بازار ایران تغییر کرد. به نفع و در سال جاری بورس اوراق بهادار تجارت بین دو کشور 30 ​​درصد افزایش یافته است.

یاری گفت: تامین زیرساخت ها را در سه حوزه اصلی شامل ایجاد ایرلاین، تسهیل در تراکنش های بانکی و تسهیل صدور روادید برای تجار و گردشگران پیگیری کردیم و به جمع بندی های روشنی رسیدیم که توسعه روابط را تسریع می کند. .

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلاروس نیز توسعه روابط استان های دو کشور را از برنامه های اصلی خود برشمرد و گفت: آذربایجان شرقی با بهره گیری از صنایع بالا فرصت های بسیار خوبی برای حضور در بازار بلاروس دارد. ظرفیت و کشاورزی.”

  اتحادیه اروپا درباره عضویت اوکراین بحث می کند

دیدگاهتان را بنویسید