زمان و روند بررسی رتبه بندی روزنامه ها اعلام شد

شفقنا رسانه- به گزارش اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی، جلسات کمیته بررسی رتبه بندی روزنامه از شنبه دوم بهمن ماه آغاز می شود.

به گزارش شفقنا رسانه، معاون امور عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این بیانیه: نتایج اولیه از رتبه بندی روزنامه ها در 24 آذرماه استانداران با اعتراض به امتیازات دریافتی، درخواستی را برای بررسی شاخص های اعتراضی به DG Press و خبرگزاری های داخلی ارسال کردند.

با ساماندهی اعتراضات و برنامه ریزی ترکیب هیات تجدیدنظر، اداره کل طبق روال رتبه بندی روزنامه عمل می کند و سپس در روز چهارشنبه 29 دی ماه جلسه مقدماتی هیات تجدیدنظر تشکیل شد. درخواست تجدیدنظر باید در دفتر پژوهش و برنامه ریزی رسانه (واقع در تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان پاکستان، خیابان دوم، شماره 11) انجام شود.

بر اساس این اطلاعیه، مدیران مسئول روزنامه های معترض یا نماینده معرفی شده از سوی آنها در زمان مقرر در جلسات اعلام شده حضور یافته و با انگیزه و با ارائه سند به طرح اعتراض خود ادامه خواهند داد.

اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی در بیانیه ای اعلام کرد: برنامه ریزی و برنامه ریزی به گونه ای انجام شده است که روزنامه های استانی و محلی فرصت تشکیل جلسه را داشته باشند. جلسات مجازی با روسای روزنامه های استانی و محلی که نمی توانند یا مایل به حضور در جلسه نیستند، برگزار می شود.

در این اطلاعیه همچنین آمده است: اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی، مدیران مسئول روزنامه را موظف کرد با توجه به محدودیت زمانی، پرونده های خود را به صورت مختصر و مستند ارائه کنند تا به همه پرونده ها به موقع رسیدگی شود. .

  اظهار تأسف آیت الله شبیری زنجانی از بی توجهی به پیشرفت های علمی در حوزه های علمیه / روحانیت نباید حاشیه یا فعالیت اقتصادی کند.

لازم به ذکر است، طبق روال رتبه بندی روزنامه ها، هیئت تجدیدنظر که اعضای آن با کمیته ارزیابی اولیه متفاوت است، به شرح زیر است:

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی (به عنوان رئیس)

مدیرکل دفتر پژوهش و برنامه ریزی رسانه (به عنوان دبیر)

عضو هیئت مدیره انجمن صنفی روزنامه های غیردولتی به انتخاب هیئت مدیره این انجمن

عضو هیأت مدیره شورای مرکزی مطبوعات به انتخاب این هیئت

روزنامه نگار منتخب انجمن پیشکسوتان مطبوعات

نماینده کمیته ارزیابی (بدون رای) و یک منشی نیز در جلسات بررسی حضور خواهند داشت..

در زیر فهرست کاملی از روزنامه‌های برنامه‌ریزی شده‌ای است که درخواست تجدیدنظر کرده‌اند:

مراحل رتبه بندی روزنامه ها

دیدگاهتان را بنویسید