روزهای طوفانی و سرد در انتظار هرمزگان است

روزهای طوفانی و سرد در انتظار هرمزگان است

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی هرمزگان از ظهر امروز در مناطق دریایی استان وزش باد شدید و روزهای سرد طوفانی در هرمزگان پیش بینی می شود.

به گزارش موج هرمزگان، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی هرمزگان، بعد از ظهر امروز در مناطق ساحلی استان وزش باد شدید پیش بینی می شود که موجب موج دریا، به تدریج در بعدازظهر و شب، وزش باد شدید شمال غربی – جنوبی استان می شود.
بر اساس تحلیل نقشه های هواشناسی، سرعت وزش باد در روز جمعه (اول بهمن) افزایش محسوسی خواهد داشت و در نواحی ساحلی استان به 70 کیلومتر در ساعت می رسد و ارتفاع موج نیز در محدوده 3 متر پیش بینی می شود.
اداره کل هواشناسی هرمزگان با صدور هشداری اعلام کرد: با توجه به شرایط نامساعد دریایی و شرایط خطرناک تردد بر ممنوعیت کلیه فعالیت‌های دریایی، بر لزوم اتخاذ تدابیر لازم برای رفع خسارات احتمالی به مناطق ساحلی و جزایر استان تاکید می‌کند.
لازم به ذکر است روز جمعه به جز آبهای جنوبی سواحل ایران در تمامی کشورهای حوزه خلیج فارس مواج خواهد بود.
شایان ذکر است در این مدت صیادان برای حفظ ایمنی از هرگونه تردد دریایی در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان خودداری کنند.
اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: در برخی مناطق شرقی استان به دلیل ابر و رطوبت احتمال بارش خفیف باران دور از انتظار نخواهد بود.
به گزارش روز شنبه هواشناسی هرمزگان، با کاهش سرعت وزش باد شمال غربی در مناطق دریایی، در محدوده تنگه هرمز وزش باد شمال شرقی زمینی شور و هیجانی را در دریا ایجاد می کند.
گفتنی است از نظر دما تا اوایل هفته آینده کاهش محسوس کمینه دما در بیشتر مناطق استان پیش بینی می شود. بنابراین، اقدامات لازم برای مقابله با خطر یخ زدگی محصولات کشاورزی نیز توصیه می شود.

  میخائیل اولیانوف از دیدار خود با رابرت مالی خبر داد

دیدگاهتان را بنویسید