رئیسی: سفر ایرانیان به خارج از کشور باید تسهیل شود

خبر عجیب

شفقنا- رئیس جمهور گفت: سفر ایرانیان به خارج از کشور باید تسهیل شود و کاهش مشکلات دانشجویان خارج از کشور ضروری است.

به گزارش شفقنا، سیدابراهیم رئیسی در ادامه برنامه های خود برای سفر به مسکو چهارشنبه شب با جمعی از ایرانیان مقیم روسیه دیدار و از این دیدار با ایرانیان خارج از کشور استقبال کرد. آسیب شناسی بسیار خوب بود، اما باید آسیب ها را برطرف کنیم و مشکلات را برطرف کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به دیدار امروز با ولادیمیر پوتین خاطرنشان کرد: احساس این بود که اراده جدی برای رفع موانع و مشکلات بر سر راه ارتقا و توسعه همکاری های مشترک وجود دارد.

رئیسی افزود: بخشی از این دیدار به موضوعات مشترک دو کشور در حوزه اقتصادی و توسعه روابط اختصاص داشت، اما بخشی دیگر به نقش پررنگ ایران و روسیه در منطقه و مسائل بین المللی مربوط بود. پیامد این دیدار و گفتگو این بود که مقامات دو کشور به دنبال حل مشکلات و توسعه روابط هستند.

وی با تاکید بر تلاش اعضای دولت برای حل مشکلات صادراتی گفت: تولید و صادرات باید قابل پیش بینی باشد و صادرکنندگان و تولیدکنندگان بتوانند با پیش بینی در این زمینه فعالیت کنند. ریسک پذیری درست است اما اقتصاد نیز باید تا حدی قابل پیش بینی باشد تا فعالان این حوزه متحمل ضرر نشوند.

رئیس جمهور با تاکید بر لزوم تسهیل صادرات گفت: برخی اقدامات اصلاحی نظام اقتصادی در ابتدای راه است که بخشی از آن در بودجه 1401 منعکس می شود.

رئیسی با اشاره به امکان ایجاد بستر مناسب برای کالاهای ایرانی در بازارهای روسیه گفت: رئیس جمهور روسیه نیز گفت که قطعاً می توان سهم ایران از بازار روسیه را ارتقا داد.

  اعطای درجه سرتیپی به فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان

رئیس جمهور با اشاره به تقویت روابط با برخی کشورها در ماه های اخیر گفت: آمارها نشان می دهد که صادرات با تلاش تجار و مسئولان و کارمندان کشورمان افزایش یافته است.

وی در خصوص رفع مشکلات دانشجویان ایرانی خارج از کشور گفت: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید اقدامات لازم را برای رفع مشکلات این دانشجویان انجام دهند. همه ایرانیان در سراسر جهان باید به رشد و توسعه ایران نگاه کنند و برای این کار هر کاری که ممکن است انجام دهند.

رئیسی با تاکید بر اینکه نسل ما باید با فرهنگ، زبان و آداب و رسوم ایرانی آشنا باشد، تاکید کرد: تحصیل و تجارت در خارج از کشور ممنوع نیست، بلکه باید تعلق به کشور وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه ایرانیان خارج از کشور سفیران کشور ما هستند، افزود: مردان و زنان بزرگ ایرانی در عرصه علم، فرهنگ و هنر و همچنین در عرصه مقاومت در برابر دشمن، داستانی ساخته اند که ما می توانیم باشیم. افتخار می کند. “

رئیس جمهور افزود: ما در کشور چهره هایی داریم که زمان و تاریخ را ساخته اند. امروز در دیدار با رئیس جمهور روسیه گفتم اگر می خواهیم قهرمان مبارزه با تروریسم را به دنیا معرفی کنیم، این مرد قهرمان شهید حاج قاسم سلیمانی است.

رئیسی با اشاره به برخی مصوبات شورای عالی ایرانیان خارج از کشور گفت: سفر ایرانیان به خارج از کشور باید تسهیل شود و کاهش مشکلات دانشجویان خارج از کشور ضروری است.

رئیس جمهور با اشاره به برخی اظهارات مبنی بر روابط با همسایگان و توسعه روابط با کشورهای منطقه، گفت: آنچه در سیاست خارجی دولت سیزدهم در حال رخ دادن است توجه به ظرفیت هایی است که قبلا مورد غفلت و غفلت قرار گرفته بود. “

  در دهه سوم اردیبهشت ماه سال آینده پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر «رضوی» برگزار می شود.

وی در پایان با تاکید بر اینکه سیاست ما یک سیاست متوازن با نگاه به تمام دنیاست، گفت: اراده ایران و روسیه فعال سازی ظرفیت هر دو کشور است.

دیدار با زنان خانواده های ایرانی مقیم مسکو

رئیس جمهور همچنین چهارشنبه شب به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و بزرگداشت روز زن در دیدار با بانوان ایرانی مقیم مسکو با اشاره به جایگاه والای حضرت زهرا (سلام الله علیها) گفت: بر او) : شناخت الگو و سرمایه حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها).

رئیسی با بیان برخی از فضایل حضرت زهرا (سلام الله علیها) افزود: آیا زنان می توانند راه حق تعالی را بیابند.

رئیس جمهور با اشاره به درخواست برخی بانوان برای تسهیل در بازگشت دانشجویان برای ادامه تحصیل در کشور، تاکید کرد: این موضوع قطعا با کمک وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت و درمان رصد خواهد شد.

در این نشست تعدادی از زنان با رئیس جمهور درباره دغدغه ها و مشکلات جامعه ایرانی خارج از کشور صحبت کردند.

دیدگاهتان را بنویسید