درخشش فولاد هرمزگان در جشنواره ملی بهره وری

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان با حضور مدیران جشنواره ملی بهره وریعطلا معروفی مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان لوح جشنواره اهدا شد.

انتقال دانش و تجربه

جواد کاراگوزلو رئیس دفتر فنی تولید فولاد هرمزگان گفت: این پروژه در راستای استراتژی شرکت بوده و هزینه های سربار را کاهش می دهد. تعریف و عملیاتی شد. با وجود دستاوردهای مالی که از زمان اجرای این طرح برای فولاد هرمزگان حاصل شده است، موفقیت انتقال تجربیات و ارائه دانش کسب شده به سایر شرکت های تولیدی داخلی نیز حاصل شد. کنترل مصرف این محصول نقش بسزایی در قیمت تمام شده فولاد و رقابت پذیری شرکت های فولادی دارد.

اهمیت به موقع پروژه

وی گفت: علاوه بر این اجرای این پروژه نمونه موفقی از انتقال راهبردها به بدنه سازمان بود. اهمیت این پروژه از آنجا ناشی می شود که با جهش ناگهانی قیمت الکترود و چند برابر شدن آن; کمبود جهانی الکترود منجر به توقف تولید برخی از تولیدکنندگان فولاد و یا کاهش تولید آنها شده است اما فولاد هرمزگان این مدت را بدون وقفه در تولید پشت سر گذاشت.
امید کرمی کارشناس فرآیند تولید و مدیر پروژه کاهش مصرف الکترود در تشریح این موضوع گفت: الکترود گرافیتی یکی از اقلام استراتژیک مصرفی در صنعت فولاد است و بین 8 تا 12 درصد قیمت محصول در صنعت فولاد را به خود اختصاص می دهد. صنعت. الکترود گرافیتی از 99.8 درصد کربن یا کک سوزنی تشکیل شده است و نقش آن انتقال برق از شانه ها به منبع تغذیه کوره با ایجاد قوس الکتریکی است. تولید این محصول در انحصار چندین کشور است. با این طرح 5 میلیون یورو صرفه جویی ارزی حاصل شده است.
وی در تشریح اقدامات انجام شده در این واحد گفت: اقدامات انجام شده ممکن است شامل کاهش زمان رقت تا رقیق سازی با افزایش راندمان تولید و کاهش زمان توقف، کنترل واکنش های پس از احتراق، بهبود شرایط سرباره کرکی، نظارت مستمر بر سیستم تنظیم الکترود و استفاده از مواد پوشش الکترود ذکر شده است.
فرشید شکرخدایی دبیر جشنواره ملی بهره وری نیز درباره موفقیت فولاد هرمزگان گفت: در جشنواره یازدهم تنها سه شرکت شایسته دریافت لوح افتخار شناخته شدند که شرکت فولاد هرمزگان یکی از آنها بود. جشنواره ملی بهره وری به منظور تبادل تجربیات موفق بین مدیران کسب و کار، رقابتی مطابق با استانداردهای جهانی ایجاد کرده است. هیأت چرخشی این جشنواره متشکل از مدیران شرکت های همان صنعت است و به بررسی عملکرد شرکت هایی می پردازد که از ابزارهای مدیریتی برای اجرای پروژه هایی با هدف بهبود عملکرد در زمینه های ارتقای فروش، بهره وری کارکنان، کاهش ضایعات، افزایش رضایت مشتریان استفاده کرده اند. و شما واضح ترین را انتخاب می کنید.

  ولايت جز با الگو گرفتن از حضرت زهرا(س) حاصل نمي شود.

دیدگاهتان را بنویسید