حضرت آیت الله نوری همدانی: تاخیر حرام است/ بانک ها باید تولید را افزایش دهند

خبر عجیب

شفقنا- آیت الله العظمی نوری همدانی گفت: در اسلام گرفتن پول برای تأخیر در پرداخت بدهی حرام است، اما متاسفانه این مشکل در بانک ها رایج است، من مصمم هستم که هر لحظه ربا را در این کشور ریشه کن کنم و مصمم هستم که یادآوری کنم. روسا به بانک مرکزی قبلی گفتم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله العظمی نوری همدانی، مرجع عالیقدر جهان تشیع، صبح امروز در دیدار با رئیس کل بانک مرکزی؛ دکتر علی صالح آبادی با تاکید بر لزوم بانکداری بدون ربا گفت: نگاه اسلام به مشکلات اقتصادی حول محور تولید و اشتغال است و تقویت بنیه اقتصادی و خودکفایی کشور تنها در سایه رشد و شکوفایی صنعت، تجارت و تجارت امکان پذیر است. کشاورزی.” باید به این مسائل توجه ویژه ای داشته باشید.

این مرجع تقلید شیعیان با انتقاد از تاخیر کردها توسط بانک ها، افزود: قرآن دو گناه را به شدت محکوم کرده است، اول پذیرش ذلت و پذیرش سلطه استکبار و دوم رباخواری. در اثر این دو گناه، کرامت انسان از بین رفته و باعث فقر در جامعه می شود، بنابراین در تدوین قوانین بانکی باید به احکام و مقررات اسلامی دقت شود.

معظم له ادامه دادند: یکی از مشکلات بزرگ امروز بانک ها این است که در اسلام گرفتن پول برای تاخیر در پرداخت وام حرام است، اما متاسفانه این مشکل در بانک ها رایج است. هر چند که نباید اینطور باشد و بارها گفته ایم که این یک نوع ربا است و حرام است، اما من مصمم هستم هر لحظه ربا را در این کشور ریشه کن کنم و به روسای قبلی بانک مرکزی هم گفتم.

  کرونا دو جشنواره هنری آذربایجان شرقی را به تعویق انداخت

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی یکی از مهم ترین وظایف بانک ها را رونق صنعت و تولید دانستند و خاطرنشان کردند: اولین سیاست بانک ها سپردن سرمایه به افراد مجرب و متعهد است که تولید، کارآفرینی و ایجاد شغل برای بهبود معیشت ایجاد کنند. شرایط مردم و باعث رشد اقتصادی کشور شود.

معظم له در ادامه با بیان مشکلات اقتصادی موجود در جامعه و انتقاد از کاهش ارزش پول ملی، خاطرنشان کردند: امروز باید تدابیری برای پرکردن این خلاء بیندیشیم؛ ارزش پول ملی ما در مقایسه با بسیاری از کشورها پایین است، باید مشکلات این حوزه را اصلاح کند.

خبر قبلییک رکورد دیگر برای تاج در اسرائیل

دیدگاهتان را بنویسید