حجت الاسلام والمسلمین نواب تاکید کرد؛ قدردانی از لزوم ثبت جهانی پیام اربعین / فرصت بی نظیر خدمت رسانی به شیعیان حسینی

خبر عجیب

شفقنا- نماینده ولی فقیه در امور حج و عبادت تدبیر و تدبیر، درایت کار، انسجام و همکاری را سه مولفه توفیق در خدمت به عبادت کنندگان اباعبدالله الحسین(ع) برشمرد.

به گزارش شفقنا از پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب چهارشنبه شب (آذرماه) در نشست مسئولان هیئت های مذهبی خارجی که به همت کمیسیون فرهنگی تربیتی ستاد مرکزی اربعه برگزار شد، توانست در خدمت شیفتگان امام حسین (ع) باشد. 19). خدا می خواند.
وی با بیان اینکه بسیاری از مردم مایلند خادم امام حسین (ع) باشند، توجه ویژه خود به خادمان امام حسین (ع) را از فضیلت این امام زمان (عج) عنوان کرد و به حاضران توصیه کرد از فرصت بی نظیر برای خدمت به شیعیان امام حسین (ع) استفاده کنند. ). من از آن قدردانی می کنم.
سخنگوی ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز امکان خدمت رسانی به نمازگزاران اباعبدالله(ع) را مختصر خواند و خدمت به مردم به ویژه زائران اربعین را نیازمند حرکتی جهادی دانست.
وی خاطرنشان کرد: باید تمام تلاش خود را بکنیم تا از فرصت خدمتی که با توفیق الهی در اختیار ما قرار گرفته نهایت استفاده را ببریم.
وی در ادامه به بیان سه مولفه توفیق در خدمت به شیفتگان امام حسین (ع) پرداخت و گفت: اولین مؤلفه، تدبیر و انتظار است. زیرا کار بدون برنامه و آینده نگری سخت خواهد بود.
سرپرست زائران ایرانی در ادامه راه اندازی ستاد ملی اربعین به ویژه کمیته فرهنگی آموزشی اربعین و نهادها و مراکز مختلف فعال در این حوزه در راستای خدمت رسانی به زائران حسینی اقدامی ارزشمند و قابل تقدیر بود.
وی مطالعه آسیب های گذشته را اندیشیدن به پس انداز جدید و برنامه ریزی های جدید دانست و گفت: پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند که شکست خورده را رها کنید.
نماینده ولی فقیه در امور حج و عبادت با بیان اینکه دومین مؤلفه و رمز موفقیت در خدمت، انجام کار عاقلانه است، گفت: یا اشتباهات کوچک.
وی انسجام و همکاری را سومین مولفه موفقیت در خدمت رسانی به امام حسین (ع) برشمرد و گفت: همه ما عاشق حسین بن علی (ع) هستیم و می خواهیم در زمره عاشقان و یاوران حسین (ع) و بیشتر باشیم. -هدف مهم دل نازنین امام زمان (عج) را هم شاد می کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین بر لزوم ارتقای روحیه تعاون، همکاری، انسجام و کمک متقابل و عدم تعصب و خود بزرگ بینی تاکید کرد و بر کمک به هیئت های درگیر در مشکلات تاکید کرد.
نماینده ولی فقیه در امور حج و عبادت با اشاره به روایتی از حضرت علی (ع)، افزود: کسی که در انجام کار خیر بیش از دیگران یاری و همکاری داشته باشد و در این زمینه با دوستان بیشتری همراه و دوست شود. بهترین برادران
وی گفت: حاج قاسم سلیمانی انسانی وارسته و ایثارگر است که بیشترین خدمات را در دنیا انجام داده است. زیرا آموخته اند که انسان می تواند آنقدر گرانبها و پاک باشد که بتواند جان خود را برای نجات دیگران فدا کند.
حجت الاسلام والمسلمین نواب گفت: در سراسر دنیا افرادی هستند که برای رفتن به معابد و مراکز مورد علاقه خود تا هزار کیلومتر سفر می کنند، اما بین کاری که انجام می دهند و خادمان و نمازگزاران اربعین تفاوت زیادی وجود دارد. انجام دادن.
وی با بیان اینکه چشم جهانیان به نهضت شیعه در دهه 40 است، تلاش و خدمت بی رحمانه برادران عراقی در این عرصه را یادآور شد و گفت: حرکت شیعیان امام حسین (ع) همه جا پیام دارد و این حرکت باید به خوبی محافظت و محافظت شود.
نماینده ولی فقیه در امور حج و عبادت گفت: برای اینکه این نهضت یک حرکت ارزشمند باقی بماند و پیام های آن جهانی شود و دیگران از این حرکت بهره مند شوند، باید کارگروه هایی تشکیل شود و نکاتی برای همگان در نظر گرفته شود. .
وی با اشاره به بزرگداشت روز حسین (ع) در آمریکا و غرب گفت: این مراسم پیام های زیادی دارد که با نگاهی به این پیام ها در کارگروه های مختلف باید برنامه های مناسبی تدارک دیده شود و سایرین که همچنان برنامه های ارتقاء را ارائه می کنند در به این ترتیب.

  چادرهای تحویل ماهی قرمز و سفره آرایی هفتوسین در مناطق هشت گانه کوم برپا شده است.

خبر قبلیمصباچ یزدی: ما شاهد رشد تفکر سکولار در این حوزه هستیم
خبر بعدیاردوغان: ۷۰۰ تن مواد خام به افغانستان می فرستیم

دیدگاهتان را بنویسید