توسعه روابط با کشورهای همسایه در اولویت آذربایجان شرقی است/ تولیدکنندگان استانی آماده پاسخگویی به نیاز بازار بلاروس هستند

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، عابدین هورام وی در دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلاروس گفت: امروز فضای توسعه و بهبود روابط بسیار امن است و باید از این فرصت نهایت استفاده را ببریم.

وی با تاکید بر اینکه عقب ماندگی روابط اقتصادی و تجاری با کشورهای منطقه باید جبران شود، افزود: عدم نظارت و اجرای توافقات بر روابط بین کشورها تاثیر منفی دارد و باید تلاش کنیم در صورت حصول توافق، عملکرد خوبی داشته باشیم. “

استاندار آذربایجان شرقی وی با اشاره به برخی ظرفیت های مهم استان در حوزه صنایع غذایی، محصولات گلخانه ای، خدمات فنی و مهندسی و صنعت ساختمان، گفت: امیدواریم با همت و آرزوی اتاق بازرگانی و همکاری سفارت کشورمان جمهوری اسلامی ایران در چند ماه آینده حضور خواهد داشت و در بازار بلاروس حضور خواهد داشت.

خرم همچنین ظرفیت های استان را به سرمایه گذاران معرفی کرد بخش خصوصی بلاروس گفت: تولیدکنندگان بلاروس آماده پاسخگویی به نیازهای بازار بلاروس هستند و ما در این زمینه به همکاری سفارت خود نیاز داریم.

محمد کلامی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی نیز زمینه های مشترک همکاری بین استان و جمهوری بلاروس را عدم آگاهی کافی از ظرفیت ها مهمترین شکاف در ارتباط بین دو کشور دانست.

  کندی تنظیمی؛ یکی از چالش های پیش روی کشور برای توسعه هوش مصنوعی است

دیدگاهتان را بنویسید