بایدن: به خاطر خروج از افغانستان عذرخواهی نخواهم کرد

خبر عجیب

شفقنا افغانستان – جو بایدن; رئیس جمهور آمریکا بار دیگر از تصمیم خود برای خروج از افغانستان دفاع کرده و گفته است که اگر آمریکا افغانستان را ترک نکند، باید هزاران سرباز دیگر را به افغانستان اعزام کند. وی تاکید کرد که از این تصمیم عذرخواهی نخواهد کرد.

به گزارش شفقناافغانستان، او در نشست خبری در کاخ سفید که به مناسبت اولین سالگرد ریاست جمهوری خود برگزار شد، گفت: اگر در افغانستان بمانیم، باید بین 20 تا 50 هزار نیرو به آنجا بفرستیم.

وی افزود که ایالات متحده نمی تواند هزاران سرباز دیگر را به افغانستان بفرستد.

به گفته بایدن، او از تصمیم آمریکا برای خروج از افغانستان ناراحت نیست. اما او احساس بدی نسبت به اتفاقاتی دارد که پس از کنترل طالبان در کشور اتفاق می افتد.

او گفت: «بعد از 20 سال، هیچ راه آسانی برای خروج از افغانستان وجود نداشت، مهم نیست چه زمانی این کار را انجام دادیم. “من به خاطر کاری که کردم هیچ عذرخواهی به شما بدهکار نیستم.”

بایدن گفت که نگران نیروهای آمریکایی در افغانستان است که برخی از آنها در فرودگاه کابل مورد حمله قرار گرفتند.

وی افزود: درباره مشکلاتی که [در افغانستان] بله، احساس بدی دارم. من از تمام مشکلات دنیا احساس بدی دارم. اما ما نمی‌توانیم همه مشکلات دنیا را حل کنیم.»

بایدن گفت: «افغانستان نمی تواند مردم افغانستان را متحد کند. آنها نمی توانند به اتفاق آرا از دولت حمایت کنند.

بایدن پیش از این گفته بود که مردم افغانستان توانایی اتحاد به عنوان یک ملت را ندارند.

او گفت: “من درک می کنم که هر اتفاقی بیفتد عواقبی دارد.” اما من فکر می کنم ما تصمیم درستی گرفتیم.

  واریز پیامک و برداشت کارت برای خرید بانک سینا فعال شده است

این تا زمانی است که ایالات متحده در ماه اوت گذشته از افغانستان خارج شد. نتیجه ای که به دنبال سقوط رژیم مورد حمایت آمریکا و ظهور طالبان و بحران کنونی در افغانستان بود.

دیدگاهتان را بنویسید