ایجاد انحصار در حوزه وکالت را قبول نداریم/ بعد از ایجاد انحصار، فساد به وجود می آید.

سیدعلی یزدی خواه در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری موج، درباره لزوم لغو انحصار وکالتوی گفت: انحصار در هیچ حوزه ای پذیرفته نیست، زیرا فساد به دنبال ایجاد انحصار خواهد بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرات و اسلام شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: انحصار در حوزه انتخابیه دفاع، طرفداری از سایر حوزه ها قابل تشخیص نیست و محدودیت های آن مشکلاتی را ایجاد می کند که حل آنها زمان بر است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، انحصار وکالت را مضر دانست و لغو آن را در این حوزه ضروری دانست و گفت: در این رابطه باید موضوع عرضه و تقاضا در حوزه وکالت مبتنی بر آن مدنظر قرار گیرد. ارائه خدمات برابر به نامزدها.

وی همچنین با اشاره به آثار منفی انحصار در حوزه وکالت گفت: امروزه برخی از قضات تمایل بیشتری به فعالیت در حوزه وکالت دارند و به دنبال خروج از دادگستری هستند زیرا معتقدند در عین حال که بار سنگینی از پرونده ها را به دوش می کشند. که حقوق آنها با بار مطابقت ندارد.

یکی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: گاهی اوقات میلیاردها دلار قرارداد وکالت برخی قضات را مجبور به ادامه وکالت می کند که این امر ضرورت پایان انحصار وکالت را نشان می دهد.

  اعلام ویژه برنامه های عید سعید فطر در حرم مطهر رضوی (ع)

دیدگاهتان را بنویسید