اهدای لوح به وزیر فرهنگ و ارشاد شهردار نجف آباد

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مراسم معرفی نجف آباد به عنوان شهر خلاق کتابخوان و افتتاحیه خانه کتاب با حضور منیری معاون قرآن و عترت. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

شهردار نجف آباد به عنوان میزبان این دیدار ضمن خیرمقدم و تشکر از مدعوین و مدعوین گفت: شهر نجف آباد شهر علم و ایمان و ایثار است و 2500 شهید انقلاب تقدیم کرده است. شهدای برجسته و نام آور زیادی در آن وجود دارد که بعد از علم و دانش شکل گرفت و این شهر خلاق قاری سابقه ای طولانی دارد و دانشمندان زیادی به خود دیده است و این روند مرهون تلاش های معرفتی همین دانشمندان است.

عبدالرسول امامی وی افزود: با تسلط می توانیم بحث تفکر و تولید علم و فرهنگ مطالعه را در شهرستان نهادینه کنیم. آن وقت موارد ایمان و ایثار خواهیم داشت. این موارد ریشه در تلاش علمایی دارد که قبلاً در نجف آباد زندگی می کردند. ما دانشمندیم و این شرایط را مدیون پیشینیان خود هستیم. امیدوارم این شرایط را حفظ کنیم و بتوانیم آن را بهبود ببخشیم.

این مسئول بیان کرد: شهر نجف آباد به شهر شهید حاجی معروف است و این عزیز از مروجین کتابخوانی بوده و در شاخص های شهر خلاق قاری شهید حاجی نیز یکی از شاخص ها بوده است. در میدان و ایفای نقش کنیم تا بتوانیم به این مهم برسیم.

سخنگوی مقام معظم رهبری و نماز جمعه نجف آباد در ادامه این مراسم گفت: تلاش مسئولان برای ارتقای فرهنگ کتابخوانی قابل تقدیر است.

حجت الاسلام والمسلمین حسناتی ضمن توصیه به شهرداری ها، اداره گرایش و آموزش و پرورش اسلامی و سایر دستگاه ها گفت: بیایید با انگیزه بالاتر به این رسالت کمک کنیم چرا که شما ادامه دهنده راه خوب گذشته هستید. “

  همکاری شهرداری ساری در اجرای فعالیت های عمرانی فرهنگسرای دفاع مقدس مازندران

وی ادامه داد: معتقدم هر چقدر در حوزه کتاب و کتابخوانی کار شود، باز هم کم است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه نجف آباد به عنوان دیگر سخنران این مراسم گفت: از همه دوستداران کتاب تشکر می کنم. بسیار خوشحالم که در این دیدار در خدمت اهالی علم و فرهنگ هستم.»

مبشری می گوید: کتاب مظلوم پیدا می شود، کتاب ها در کتابخانه ها جمع آوری می شود، اما خوشبختانه در نجف آباد. کتاب شهر خلاق این داستان متفاوت نوشته شده است.

وی افزود: این شهر در قدیم شهر علم، فداکاری و ایمان بوده و امیدوارم این علم روز به روز گسترش یابد. خیلی خوشحالم که یکی از دغدغه های شهرداری کتاب و کتابخوانی است. و اینکه شهردار در این زمینه وقت و سرمایه گذاری می کند.» این خیلی جای تشکر دارد.

فرماندار ویژه نجف آباد گفت: بحث مطلق فرهنگ موضوع مهمی است و برای ورود به آن باید کتاب خواند. کتاب خواندن آغاز شد. اولین نکته این است که مطالعه کنید، این گونه کارها گران نیستند، سرمایه گذاری هستند و نتیجه آن در سال های آینده مشخص خواهد شد.

معاون فرهنگی وزارت ارشاد گفت: در مطالعه جنگ یکی از امکانات کتابخوانی است. حساسیت زدایی از مبانی انقلاب یکی از ابزارهای دشمن است. ما باید مسئولیت های خود را بشناسیم، چشم اندازها را تعیین کنیم و با قدرت به سمت آن حرکت کنیم.”

منیری در خصوص نجف آباد و موضوع ایثار با بیان اینکه شهید حاجی شهر شریف نجف آباد را در بین همه شهرهای دنیا پرافتخارتر کرده است، اظهار داشت: شهید حاجی، شهر شریف نجف آباد را در بین همه شهرهای جهان آبرومندتر کرده است. صفای اخلاص و ایمان شهدا موجب چنین روحیه ای شد. امروز مفتخریم که در نجف آباد هستیم.

  حزب دموکراسی: اقدامات عملی برای حفاظت از اتحادیه ها و معیشت معلمان انجام دهید

دیدگاهتان را بنویسید