اخطار نارنجی هواشناسی برای خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، آذر رضایی پور کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی در این خبر اعلام کرد: سیگنال نارنجی هوای استان و دمای هوای این استان در روزهای آینده به دلیل جریان سرد شمالی کاهش می یابد، بنابراین در مناطق سردسیر خراسان رضوی به هشت درجه زیر صفر می رسد.

رضایی پور خبر کاهش را ادامه می دهد دمای هوای خراسان رضوی وی گفت: بر اساس تحلیل نقشه ها و مدل های هواشناسی، خراسان رضوی از امشب 30 دی ماه تا پایان روز شنبه دوم باخمن درگیر سرمای سامانه ناپایدار بارشی خواهد بود.

کارشناس هواشناسی خراسان رضوی همچنین ادامه داد: نتیجه فعالیت این سامانه جوی امشب و فردا تشدید آسمان ابری، افزایش شدت وزش باد، کاهش محسوس دمای هوا، پدیده مه، کاهش عمق میدان و برف و باران در سطح خراسان رضوی خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به این وضعیت جوی ویژه فردا 3 بهمن ماه احتمال خسارت وجود دارد و بر این اساس باید پیش بینی و آمادگی برای تاخیر و اختلال در عملکرد سامانه ویژه حمل و نقل جاده ای را داشت. مخصوصاً در مسیرهای کوهستانی «کسی که شاهد کولاک بود، لغزش و سرمازدگی سطح جاده ساخته خواهد شد.

کارشناس هواشناسی خراسان رضوی همچنین تاکید کرد: به شهروندان هشدار داده می شود از امروز تا شنبه هفته آینده از فعالیت های کوهنوردی و صعود به ارتفاعات پرهیز کنند و به مسافران توصیه کرد در سفر تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

وی یادآور شد: تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارت شدید باد، تامین سوخت در فصل زمستان و همچنین تنظیم دمای گلخانه ها، واحدهای مرغداری و دامداری از دیگر توصیه های لازم برای جلب توجه شهروندان برای آمادگی برای مواجهه با شرایط جوی در این مدت است. . .

  70 درصد جرایم سایبری نتیجه ناآگاهی مصرف کننده است

رضایی پور در پایان این اطلاعات خاطرنشان کرد: دما هوای کلان شهر مشهد امروز با سه درجه افزایش نسبت به دیروز، در گرم ترین ساعات به 12 درجه بالای صفر می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید