یکی از تمایزات قوه قضائیه توجه جدی به موضوع نظارت داخلی است

به گزارش موج نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت اول قوه قضاییه، حجت الاسلام و المسلمین مصدک گفت: یکی از افتخارات قوه قضائیه توجه جدی به موضوع نظارت داخلی سازمانی و تعدد مراکز نظارت حرفه ای است. این تنوع نظارت در همه ابعاد وجود دارد، اما در عین حال عملکرد بهینه این مراجع نظارتی مستلزم سیاست گذاری، برنامه ریزی، همگرایی، هم افزایی، هم افزایی و پرهیز از موازی کاری است.

به گفته معاون اول قوه قضاییه، یکی از مهم ترین دغدغه های رئیس کل دادگستری، تداخل و موازی کاری احتمالی مراجع نظارتی است، بنابراین یکی از اختیارات تفویض شده به معاون اول قاضی، ساماندهی بازرسی ها و نظارت ها برای جلوگیری از موازی کاری و غیره است. تکرار تعهدات

حجت الاسلام والمسلمین دکتر مصدق خاطرنشان کرد: دیوان عالی کشور وظیفه نظارت بر اجرای قانون در قوه قضائیه، دادستان کل کشور در حقوق عامه و نظارت بر کلیه محاکم، مرجع اصلی دادگاه انتظامی قضات است. نظارت بر رفتار قضات و معاون راهبردی نظارت بر واحدهای ستادی. افزود: قوانین و مقررات، نقش نظارتی هر یک از این دستگاه ها را تعیین می کند و هر یک با تکلیف و مسئولیت قانونی به دنبال انجام وظایف نظارتی خود هستند، اما در صورت همکاری و هماهنگی این دستگاه ها با یکدیگر، موارد تداخل و موازی کاری به دنبال خواهد داشت. کار می کند و شاهد یک سیستم نظارتی جامع و موثر خواهیم بود و لازم است برنامه نظارتی جامع و مدون تدوین شود و نقش و مسئولیت هر یک از این نهادهای کنترلی در آن و چارچوب همکاری تبیین شود.

  حمله جبهه النصره به مناطقی در ادلب

دیدگاهتان را بنویسید