چین قصد دارد تا سال 2025 اقتصاد دیجیتال را تقویت کند

به گزارش شفقنا، رسانه های مهر؛ در روز چهارشنبه 12 ژانویه 2022، شورای دولتی جمهوری خلق چین طرح جدیدی را برای بهبود اقتصاد دیجیتال کشور به عنوان بخشی از برنامه توسعه پنج ساله خود برای 2021-2025 ارائه و بررسی کرد.

وب سایت خبرگزاری شین هوا در گزارشی مختصر به برنامه چین برای توسعه اقتصاد دیجیتال خود می پردازد. بر اساس این طرح، دولت چین قصد دارد تا سال 2025 نسبت ارزش افزوده صنایع پیشرو در اقتصاد دیجیتال را به 10 درصد تولید ناخالص داخلی افزایش دهد.

پکن این رقم را تا سال 2020 نسبت به برنامه قبلی خود به 7.8 درصد رسانده است. کارشناسان اکنون پیش بینی می کنند که چین تا سال 2025 شاهد تحول دیجیتالی صنایع خود به سطوح جدیدی خواهد بود.

بدون شک ارائه و استفاده از خدمات عمومی دیجیتال در این دوره فراگیرتر خواهد شد و سیستم های مبتنی بر مدیریت اقتصاد دیجیتال بهبود چشمگیری خواهند داشت.

جزئیات این طرح بزرگ بر تقویت چین در هشت حوزه کلیدی متمرکز است که مهمترین آنها ارتقای زیرساخت دیجیتال این کشور، پیشبرد تحول دیجیتال در شرکت ها و موسسات و گسترش همکاری های بین المللی در اقتصاد دیجیتال است.

بر اساس این سند، چین حمایت خود از تحقیق و توسعه در زمینه اینترنت 6G و افزایش نوآوری در فناوری های استراتژیک مانند مدارهای مجتمع و هوش مصنوعی را تقویت خواهد کرد. علاوه بر این، تمرکز بر انواع جدید و نوآورانه فعالیت های تجاری بخشی از برنامه های دولت است.

دولت چین همچنین در حال بررسی توسعه یک سیستم حقوقی در این زمینه است و به دنبال مقررات جدیدی در زمینه‌های جریان داده‌های فرامرزی، دسترسی به بازار، انحصارزدایی از بازار فناوری، مبادله یوان دیجیتال و حفاظت از محرمانگی است. بر اساس این سند، توسعه نظام حقوقی مذکور بر اساس قوانین و تجربه بین المللی خواهد بود.

  حضور هیئت های رهبر معظم انقلاب در منازل تعدادی از جانبازان و قدردانی از آنان

همزمان با مناظره در شورای دولتی جمهوری خلق چین، جین پینگ رئیس جمهور چین در مقاله ای در حزب کمونیست چین بر لزوم توسعه دیجیتال در همه ابعاد از جمله توسعه حوزه های استراتژیک مانند مصنوعی و مخابرات تاکید کرد. تجهیزات صنعت دیجیتال

وی در بخشی از مقاله خود اذعان داشت که صنعت دیجیتال چین در مقایسه با بزرگترین و قدرتمندترین شرکت های جهان به اندازه کافی بزرگ نیست و اقتصاد دیجیتال این کشور در عین حال که به سرعت در حال رشد است، هنوز عالی نشده است.اقتصاد دیجیتال.

تاکید جین پینگ بر لزوم توسعه دیجیتال و همزمانی آن با بحث دولت چین در مورد برنامه ریزی توسعه اقتصاد دیجیتال چین، ممکن است نشان دهنده این باشد که این موضوع یکی از اولویت های دولت چین برای برنامه توسعه کلان خود است و ببینید این عنوان یکی خواهد بود. از مهمترین ارکان رقابت آینده پکن با واشنگتن است.

دیدگاهتان را بنویسید