پیش نویس توافقنامه همکاری جامع تهران و مسکو توسط ایران تهیه شد

به گزارش موج نیوز، کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه درباره سفر رئیس جمهور کشورمان به روسیه گفت: این دیدارها و گفتگوها محدودیت زمانی ندارد. پیش نویس توافقنامه همکاری جامع بین دو کشور توسط ایران تهیه شده است، اما مذاکرات تهران و مسکو زمان می برد. طرف ایرانی در این زمینه کار خود را انجام داده است و امیدواریم طرف روسی کار خود را انجام دهد و به موقع کار را تمام کنیم.

به گفته جلالی، در دولت جدید روابط اقتصادی با همسایگان در اولویت است و روسیه همسایه شمالی بزرگ ما با بیش از 230 میلیارد دلار واردات است و این یعنی بازار گسترده و متنوعی در کنار ایران وجود دارد و می توانیم از آن استفاده کنیم. . امیدواریم بتوانیم سهم خود را در تجارت افزایش دهیم. روسای جمهور دو کشور پس از این دیدار بر سر مسائل به توافق خواهند رسید، اما برنامه ای برای امضای متن مکتوب بین دو رئیس جمهور وجود ندارد.

جمهوری اسلامی ایران در تولید تجهیزات نظامی حرفی برای گفتن دارد و می توانیم این همکاری را با یکدیگر ادامه دهیم. این را سفیر ایران در روسیه اعلام کرد.

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی امروز چهارشنبه 28 دی ماه در سفری دو روزه عازم مسکو شد. این سفر به دعوت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و در جریان مذاکرات درباره از سرگیری توافق هسته ای با ایران انجام می شود. در اجلاس شانگهای همکاری خوبی با همه کشورها به ویژه روسیه داریم.

سخنرانی در دوما، دیدار با ایرانیان مقیم روسیه و نشست هم اندیشی با فعالان اقتصادی روسیه بخشی از برنامه های رئیس جمهور است. وزرای خارجه، نفت و اقتصاد و دارایی رئیس جمهور را در این سفر همراهی می کردند. همکاری ایران و روسیه با پتانسیل های فراوانی که دارند می تواند بر تعامل متقابل در زمینه منطقه ای و بین المللی تأثیر بگذارد.

  22 باخمن روز خداست / ما همچنان بر شعار "نه شرقی نه غربی" تکیه می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید