پزشک خانواده یکی از رویکردهای مهم وزارت بهداشت است

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، ابوالفضل باقری فرد معاون وزیر بهداشت در سخنانی گفت: دکتر خانوادگی این یکی از رویکردهای مهم وزارت بهداشت است و در این راستا راه اندازی دوره پزشکی عمومی با گرایش ویژه پزشک خانواده در حال بررسی است.

باقری فرد افزود: برگزاری دوره کارورزی ویژه پزشکان خانواده، ورود مستقیم به دوره دستیاری پزشکی خانواده، برنامه ریزی و بررسی دوره دستیاری پزشکی خانواده و توانمندسازی نیروی انسانی برای حل مشکلات جامعه از دیگر موارد است برنامه پزشک خانواده.

معاون وزیر بهداشت ادامه: تربیت نیروی انسانی متعهد، متخصص، کارآفرین و پاسخگو به نیازهای جامعه، دستیابی به اقتدار و تعالی علمی در منطقه، بین المللی شدن آموزش عالی. حوزه سلامت نهادینه‌سازی نظام جامع مدیریت، کیفیت آموزش پزشکی، توسعه عادلانه و متناسب آموزش پزشکی، توسعه روش‌های نوین و فناوری‌های نوین در آموزش پزشکی از برنامه‌ها و اولویت‌های راهبردی معاونت آموزشی این وزارتخانه است. از مراقبت های بهداشتی

وی همچنین گفت: رسیدگی به نیازهای جامعه در تدوین و بازنگری برنامه‌های آموزشی، ایجاد نظام مبتنی بر شواهد بومی و تاکید بر استفاده از توانایی دانشگاه‌ها برای ارائه دوره‌ها به صورت ترکیبی، محور این برنامه است.

معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: آموزش مهمترین رکن هر دانشگاهی است، بنابراین تقویت آموزش بین المللی گامی بلند در تحول و توسعه آموزش بهداشت در کشور است؛ از این رو تقویت آموزش بین المللی گامی بلند در جهت تحول و توسعه آموزش بهداشت در کشور است. تاکنون کارهای زیادی در زمینه آموزش دانشگاه های علوم پزشکی انجام شده است، اما این امر به بهره وری کلی در آموزش منجر نشده است، زیرا برنامه های آموزشی عملیاتی متناسب با رشد کشور نیست.

  پیام تسلیت محمدرضا عارف درگذشت دکتر ندوشن

باقری فرد در خاتمه یادآور شد: بهینه سازی آموزش و پرورش یکی از راهکارهای مهم برای توسعه آموزش و پرورش کشور است که منجر به ارتقاء کیفیت آموزش و یکی از خواسته های ایشان حرکت در مسیر عدالت آموزشی است.

دیدگاهتان را بنویسید