پرداخت مسکن 200 میلیون تومانی وام مسکن روستایی از بهمن ماه

خبر عجیب

شفقنا- رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: تصمیم برای بازپرداخت وام 200 میلیونی ساخت مسکن روستایی از هفته آینده به بانک‌های موجود اعلام می‌شود و از بهمن ماه آغاز می‌شود.

به گزارش شفقنا، اکبر نیکزاد روز چهارشنبه در حاشیه معارفه مدیرعامل جدید بنیاد مسکن لرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: و پرداخت 20 ساله است.

وی افزود: به گفته رئیس‌جمهور، طبق گفته رئیس‌جمهور سالانه یک میلیون خانه در کشور ساخته می‌شود که 200 هزار مسکن در روستاها و 800 هزار خانه در شهرها باید ساخته شود.

وی گفت: هم اکنون 157 هزار و 699 مسکن در روستاها و 54 هزار و 338 مسکن در شهرهای کشور در حال ساخت است.

نق زاد ادامه داد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی علاوه بر ساخت 200 هزار مسکن در روستاها، 200 هزار مسکن نیز در شهرهای کشور می سازد و از مجموع یک میلیون واحد مسکونی، سالانه 400 هزار واحد توسط این نهاد ساخته می شود.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی 400 هزار واحد تا پایان امسال آغاز می شود خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در 10 نقطه کشور ستاد بازسازی فعال دارد و در تلاش است تا واحدهای مسکونی با تمامی امکانات تکمیل شود.

نق زاد گفت: در لرستان برای همه روستاهای بالای 20 خانوار طرح هدفمندی تعریف شده است که هر ساله 10 درصد از آنها که قرار است نقشه برداری شود باید بازنگری شود.

وی ادامه داد: لرستان در حوزه مسکن روستایی رتبه دوم را دارد و بالغ بر 70 درصد سایت های آن نوسازی شده است که تلاش می شود در سال های آینده یکی از استان های آینده باشد.

  رویداد 2022 متعلق به کل کشور است

وی با بیان اینکه بنیاد مسکن با کمک دستگاه های ذیربط در شهرهای زیر 100 هزار نفر نیز فعالیت خواهد کرد، ادامه داد: 20 میلیون کمک بلاعوض برای ساخت و ساز رایگان و 20 میلیون کمک بلاعوض برای اسکان موقت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید