پارک های همدان با استانداردها فاصله زیادی دارند / احداث پارک های تخصصی چند منظوره در شهر همدان

به گزارش موج همدان، امیر رحمانی، مهندس شهرسازی و کارشناس ارشد شهرسازی در گفتگو با موج همدان با اشاره به احداث پارک های چند منظوره تخصصی در همدان، علت شهرنشینی سریع و رشد جمعیت در قرن بیستم را علت اصلی شهرنشینی و افزایش جمعیت دانست. سهم فضاهای عمومی در برنامه ریزی شهری به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

پارک

وی ادامه داد: در نتیجه مردم اغلب اوقات فراغت خود را در خانه سپری می کنند تا جایی که گاهی حتی ممکن است یکی از همسایه خود اطلاعی نداشته باشد. برنامه ریزان شهری قرن بیست و یکم تصمیم گرفته اند این شیوه زندگی را تغییر دهند و برای این منظور به طور فزاینده ای به ساخت فضاهای عمومی روی می آورند، اغلب به منظور متحد کردن مردم.

پارک 1

این کارشناس شهرداری همدان با بیان اینکه فضاهای سبز و پارک های شهری به عنوان عنصری مهم و حیاتی و جزء لاینفک شهرها در برنامه ریزی شهری از اهمیت ویژه ای برخوردار است، تصریح کرد: کمبود فضای سبز می تواند باعث ایجاد مشکلات جدی در زندگی شهرها شود. به عنوان عاملی کلیدی در کیفیت زندگی شهرها تلقی می شود، بنابراین هدف از ایجاد فضاهای سبز و پارک ها فراهم کردن محیطی آرام و دلنشین برای اوقات فراغت و رفع خستگی ناشی از زندگی شهری است.

وی گفت: کمتر کسی است که به هیجان علاقه نداشته باشد اما این هیجان در جامعه و به ویژه خانواده بیشتر مشخصه و خوشایند است. از این رو شهربازی هایی مانند شهربازی های چند منظوره مکان مناسب و مکانی برای رها شدن از هیجان مردم و خانواده ها ایجاد کرده اند.

  رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی وارد تهران شد

پارک های چند منظوره اروپا نیز هیجان، سرگرمی و ماجراجویی را ارائه می دهند که همه می خواهند به اشتراک بگذارند. دیزنی لند (پاریس، فرانسه)، سیام پارک (تنریف، اسپانیا)، ولیبی (بلژیک)، پارک اروپا (آلمان) و لگولند (دانمارک) از بهترین پارک های چند منظوره اروپا هستند که شادی و سرگرمی را برای خانواده ها به ارمغان می آورند.

پارک 9

این مهندس شهرسازی خاطرنشان کرد: پارک ها و فضای سبز در شهرها از یک سو ضامن سلامت جسم و روح شهروندان و فراهم آوردن محیط شهری برای کار و زندگی بوده و آن را به مکانی جذاب برای جذب گردشگر تبدیل می کند. دیگر.

با وجود اهمیت و ضرورت این موضوع، شهرهای زیادی هستند که در طراحی، توزیع و مدیریت این گونه فضاها چندان موفق نبوده اند که از جمله آنها می توان به شهر همدان اشاره کرد.

پارک 10

پارک های همدان با استاندارد فاصله زیادی دارند

رحمانی با اشاره به اینکه پارک های همدان با استانداردهای مطلوب و سرانه شهری فاصله زیادی دارند، گفت: این پارک ها برای نیاز شهروندان و گردشگران و به لحاظ موقعیت توزیع مطلوب و عادلانه در سطح شهر مناسب نیستند. نیستند.

وی ادامه داد: مهم ترین نکته این است که پارک های همدان از شاخص های مطلوب هویت شهری برخوردار نیستند و بسیاری از آنها کارکرد یا کارکردی مشابه دارند. با توجه به موقعیت و اهمیت شهر همدان؛ ایجاد پارک یا پارک های چند منظوره تخصصی یک ضرورت انکارناپذیر به نظر می رسد چرا که ایجاد چنین پارک هایی علاوه بر رفع نیازهای شهر و شهروندان می تواند به یکی از دلایل اصلی سفر به همدان و گردشگری تبدیل شود.

  قیمت طلا در 21 آذر 1400 اعلام شد / قیمت طلای دست دوم

پارک 7

مهندس شهری گفت: مدیریت شهری احداث پارک های منطقه ای و فرامنطقه ای از جمله پارک 100 هکتاری در استان و پارک 230 هکتاری در اکباتان همدان را آغاز کرده و پارک آمادا (پیزا) به مساحت 50 هکتار طراحی و ساخته شده است. تپه) در راستای محرومیت زدایی و اولویت دادن به توسعه متوازن شهر، پیشنهاد می کند ضمن توسعه پارک ارم به مساحت 48 هکتار به عنوان یکی از معدود فضاهای شهری قابل دسترسی شهروندان؛ اولویت دادن به پارک های چند منظوره تخصصی برای سطوح مختلف عملکرد با توجه به نیاز شهروندان.

پارک 6

وی افزود: استفاده بهینه از فضا، موجب آرامش، سرگرمی، بازی، پیاده روی، سلامت، ورزش، نشاط، تقویت وابستگی های اجتماعی و افزایش مشارکت مدنی و همچنین ترویج زیباسازی شهرها، گسترش فضاهای سبز و فراغتی در شهر، پایداری می شود. توسعه شهری، توسعه مبلمان و زیرساخت های شهری، توسعه صنعت گردشگری شهری، توسعه اماکن ورزشی و فرهنگی، توجه به کشاورزی شهری و بام سبز، ایجاد کمپینگ سبز (اکو پارک)، افزایش تنوع گیاهی، ارتقای کیفیت روشنایی، و غیره. آسفالت و ایجاد یک شهر سبز پایدار.

وی یادآور شد: احداث پارک های چند منظوره و تخصصی برای گذراندن اوقات فراغت شهروندان، زمین بازی برای اقشار مختلف، استفاده بهینه از فضا، دوچرخه سواری، اسکیت، کارتینگ و غیره. از جمله نیازهای شهرهای امروزی و نیازهای شهروندان است. .

پارک 8

دیدگاهتان را بنویسید