وزیر آموزش عالی کویت استعفا داد

خبر عجیب

شفقنا- «علی المظاف» وزیر آموزش، آموزش عالی و تحقیقات کویت از سمت خود استعفا کرد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الرای، استعفای المذاف یک ماه پس از روی کار آمدن این وزارتخانه در دولت جدید کویت صورت می گیرد.

روزنامه الرای نوشت: وزیر آموزش عالی روز سه شنبه به دلیل فشارهای سیاسی ناشی از سمت مهل المضاف و عبدالله المدف دو نماینده دیگر در حمایت از درخواست از دست دادن اعتبار معاون نخست وزیر و وزیر استعفا داد. دفاع

این دو نماینده که عضو فراکسیون ملی در مجلس امت کویت هستند به همراه سه نماینده دیگر همگی از درخواست رد صلاحیت وزیر دفاع حمایت کردند.

خبر استعفای وزیر آموزش و پرورش کویت به موضوعی جنجالی در فضای مجازی کویت تبدیل شده و فعالان از این استفاده شگفت زده شدند.

وزیر دفاع کویت روز گذشته توسط نمایندگان پارلمان کویت استیضاح شد و در نهایت با طرح رد صلاحیت وزیر در پارلمان امت به پایان رسید که حامیان این طومار به 18 نماینده رسید و 14 نماینده خواستار اعتماد مجدد به وزیر شدند. دیگران. نمایندگان مجلس هنوز اظهار نظری نکرده اند.

پارلمان کویت روز شنبه وزیر دفاع را به پیگیری طرحی برای استخدام زنان در ارتش متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، حمد جابر العلی وزیر دفاع کویت پس از اینکه از اصرار خود برای جذب زنان در ارتش کویت دست برنداشت، امروز از سوی مجلس نمایندگان کویت استیضاح شد.

در پی این طرح، حمدان العظمی، نماینده مجلس ملی کویت در 4 ژانویه خواستار استیضاح وزیر دفاع این کشور به دلیل طرح حضور زنان در ارتش شد.

  آیت الله حسینی بوشهری: حقوق زن از منظر اهل بیت(ع) در جامعه تبیین می شود.

الرای و ارم نیوز

دیدگاهتان را بنویسید