نگاهی ویژه به کیفیت پروژه های عمران شهری اصفهان

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، علی افتخاران طرح تفصیلی 24 شهرستان استان را در دست تهیه عنوان کرد و گفت: علاوه بر نگاه های کمی و پوشش 100 درصدی شهرستان های استان از نظر طراحی و برنامه، در بحث کیفیت نیز وجود دارد. طرح های توسعه شهری همچنین توجه ویژه ای شده است.

وی بیان کرد: استان اصفهان با 113 شهر و از سوی دیگر روابط درهم تنیده و درهم تنیده کلانشهر اصفهان با شهرهای اطراف، یکی از بزرگترین شبکه ها و سامانه سکونتگاه شهری در بین استان های کشور است.

این مسئول با بیان اینکه این اداره کل از سال 1397 طرح های تفصیلی برای تمامی شهرستان های استان تهیه کرده است، اذعان داشت: در حال حاضر 25 طرح تفصیلی در شهرستان های استان از جمله گرگاب، حر، چادگان، هرزوک، بهاران، کلیشاد و سودرجان ابلاغ شده است. تا بعد از 1397

رئیس دفتر شهرسازی و پروژه های معماری سرویس اصلی راه و شهرسازی استان اصفهان وی افزود: طرح تفصیلی 12 شهر در کمیسیون ماده 5 تصویب شده و مراحل قانونی ابلاغ آن در حال انجام است.

وی با بیان اینکه مراحل تهیه طرح تفصیلی 9 شهر نیز در دستور کار کمیسیون ماده 5 قرار دارد، گفت: فاز اول طرح تفصیلی برای 15 شهر دیگر نیز تکمیل شده و قرارداد فاز دوم این طرح ها است. . در دستور کار قرار دارد.

این هنرمند گفت: طرح تفصیلی 6 شهر به دلیل مشکلات متوقف شده و طرح تفصیلی 24 شهر در حال تهیه است.

وی با بیان اینکه در حال آماده سازی برای بازنگری در طرح کلی اصفهان، مبارکه، نایین و نطنز با رویکردهای جدید و بازآفرینی شهری هستیم، گفت: 1402، 102 شهر مشمول طرح تفصیلی مصوب هستند.

  تاثیر بالای نمایشگاه دائمی شهرستان شکوهی بر افزایش صادرات

رئیس اداره شهرسازی و طرح های معماری اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان توضیح داد: . می توان به کاربرد رویکردهای طراحی شهری، حمایت از تمامی سنین و افراد توانمند اجتماعی، به کارگیری رویکردهای عدالت فضایی، بازآفرینی شهری و توجه ویژه به محله های فقیر نشین شهری و همچنین حفظ و تثبیت حقوق مکتسبه توسط شهروندان اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید