میانگین بارندگی در کشور عادی شد

به گزارش موج نیوز، رئیس مرکز ملی مدیریت اقلیم و خشکسالی سازمان هواشناسی گفت: فعالیت سامانه های بارشی اخیر برای اولین بار از سال آبی تاکنون وضعیت میانگین بارندگی در کشور را عادی کرده است.

احد وظیفه افزود: تا قبل از شروع زمستان مجموع بارندگی در کشور کمتر از 40 میلی متر بود اما بارندگی های دی ماه باعث شد میانگین بارندگی به بالای 92.5 میلی متر برسد.

وی افزود: این بارندگی ها با کم بارشی در نیمی از استان های کشور و بیش از حد نرمال از ابتدای برداشت منجر به وضعیت عادی شده است. پیش از شروع فصل زمستان میزان بارندگی در 25 استان کشور کمتر از حد نرمال بوده است.

رئیس مرکز ملی مدیریت اقلیم و بحران خشکسالی سازمان هواشناسی تاکید کرد: نرمال شدن نزولات جوی به معنای پایان خشکسالی نیست، زیرا بخش اعظمی از کشور با بارش کم انباشته شده در سال های گذشته مواجه است. این در حالی است که وضعیت بارندگی در تهران و غرب کشور کمتر از حد نرمال است.

به گزارش سازمان هواشناسی، وظیفه در پایان گفت: بارندگی در مناطق جنوبی کشور بیشترین سهم را در افزایش میانگین بارندگی در کشور داشت، بنابراین بارش در برخی نقاط هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان به صورت رگباری و رگباری رخ داد. در مدت کوتاهی موثرتر است.مضر است.

  اولین دیدار پوتین با یک رهبر خارجی پس از دستور حمله به اوکراین + عکس

دیدگاهتان را بنویسید