مصباحی مقدم: امام خمینی شکاف طبقاتی در جامعه را غیرقابل تحمل می دانستند

خبر عجیب

شفقنا- حجت الاسلام والمسلمین گلامرضا مصباحی مقدم در سمینار عدالت اقتصادی پژوهشکده امام خمینی(ره) که به همت پژوهشگاه امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی برگزار شد، گفت: عدالت جلوه ای از خلقت و خاستگاه شرعی است.

وی امکان یادگیری را مصداق عدالت اجتماعی دانست و گفت: یکی از فرصت هایی که از گذشته تا به امروز وجود دارد حمایت از آموزش مردم به روش های مختلف است و به همین دلیل است که اکثر دانشمندان ما روستایی هستند. “

یکی از اعضای شورای تشخیص انصاف در تخصیص فرصت ها را یکی دیگر از گزینه ها دانست و گفت: یک گزینه فرصت کار است. همه می‌خواهند در مسابقه شرکت کنند و جواز حضور در مسابقات را کسب کنند.

وی حمایت از محرومان را یکی از مصادیق عدالت از دیدگاه امام خمینی (ره) دانست و خاطرنشان کرد: به فرموده امام راحل دولت باید برای حفظ منافع خود در کنار فقرا باشد.

مصباح مقدم افزود: به فرموده امام خمینی(ره) شکاف طبقاتی در جامعه غیرقابل تحمل است و جامعه اسلامی جامعه دست و پا گیر است که در آن نه فقر و نه تکثیر وجود دارد.

وی وجود فقر در جامعه را ناشی از داده نشدن حقوق فقرا می داند و می افزاید: امام خمینی(ره) در بیانیه ای فرمودند که اغنیا بنشینند و حق فقرا را محاسبه و پرداخت کنند.

یکی از اعضای مجلس خبرگان رهبری گفت: تورم موتور تولید فقر است و اولین کاری که دولت باید انجام دهد این است که موتور تولید فقر را خاموش کند.

ادامه دارد…

  پیش بینی وزش باد در خراسان رضوی

دیدگاهتان را بنویسید