مجوز مرکز رشد دانشگاه فنی و حرفه ای سوارکاری صادر شد

به گزارش خبرگزاری موج یزد عندلیب رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای یزد وی بیان کرد: دانشگاه فنی و حرفه ای یزد با بهره گیری از پتانسیل افراد متخصص و کارآمد و همچنین بر اساس پتانسیل ها و پتانسیل های خود برای تحقق اهداف و رسالت دانشگاه فنی و حرفه ای به عنوان دانشگاهی پویا، کارآفرین و اشتغال زا، مدیریت کرد. برای اخذ مجوز مرکز

وی با حمایت از اهداف، نیاز و مزایای راه‌اندازی مرکز رشد، افراد صاحب ایده را به راه‌اندازی شرکت‌های کوچک و متوسط، ایجاد فضای شکوفا و حمایت از خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی در استان یزد، بسترسازی برای ایجاد مناسب‌ترین مراکز تشویق کرد. فرصت های کاری، جذب صاحبان ایده و افراد خلاق در منطقه به ویژه در زمینه تجارت و ظهور استان در عرصه های فعالیت مرکز رشد در کشور.

عندلیب افزود: تجاری سازی نتایج تحقیقات کاربردی و خلق ثروت، حمایت از ایده پردازی و جذب تیم های موثر و ایجاد واحدهای فناوری و تلاش برای ایجاد و توسعه شرکت های دانش بنیان و حرکت به سمت اقتصاد پایدار و حرکت به سوی تکمیل و بهبود بهره وری تیم های ایجاد شده در مرکز نوآوری «استفاده از ظرفیت دانشجویان و فارغ التحصیلان منطقه از دیگر اهداف ایجاد مرکز رشد است.

وی ادامه داد: با تمرکز بر مزیت های نسبی استان یزد از جمله صنعت، معدن، گردشگری و صنایع دستی، ایجاد تعامل موثر و سازنده با سایر اکوسیستم های بوم نوآوری کشور از جمله معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی، دانشگاه ها. ، شتاب دهنده ها، صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر و سایر دستگاه های اجرایی مرتبط و مدیریت موثر تیم ها و واحدهای فناور مستقر به منظور تولید محصولات و خدمات با کیفیت از دیگر اهداف ایجاد مرکز رشد است.

  فرش قرمز "جشنواره فرش" برای فیلم ایرانی "برادران لیلا"

با ارائه خدمات مشاوره تخصصی به تیم ها و واحدهای فناور، استفاده از ظرفیت واحدهای مجهز آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه ها، تامین نیروی متخصص مورد نیاز شرکت های دانش بنیان و استفاده از ظرفیت بخش NGO برای تیم های پشتیبانی، رقابت پذیری و نفوذ بازار را افزایش داده است. و واحدهای فناور مستقر در مرکز نوآوری را یکی از اهداف ایجاد مرکز رشد می داند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای یزد مهمترین اهداف این مرکز را کمک به تجاری سازی ایده های فناوری در دانشگاه، کارآفرینی و توسعه اقتصاد دانش بنیان در استان و کشور عنوان کرد.

عندلیب افزود: بر این اساس، برنامه‌های دانشگاه صنعتی یزد و مرکز حرفه‌ای‌سازی مبتنی بر ایجاد بستر مناسب و ارائه خدمات پشتیبانی برای ایجاد و توسعه واحدهای جدید با اهداف اقتصادی مبتنی بر دانش و فناوری است. کارآفرینان، به ویژه معلمان، معلمان و دانش آموزان.

دیدگاهتان را بنویسید